Відповідальність за не проведення атестації робочих місць за умовами праці
Відповідальність за не проведення атестації робочих місць за умовами праці

Поділитися новиною:

Відповідальність за не проведення атестації робочих місць за умовами праці

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на керівників підприємств та організацій. Якщо атестація робочих місць не проводиться або проводиться невчасно роботодавець може бути притягнутий, як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. Згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 у разі, якщо технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому, на підприємстві або організації обов’язково проводиться атестація робочих місць незалежно від їхньої форми власності й господарювання. Основна мета атестації – регулювання відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на: здорові й безпечні умови праці; пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах. Атестація робочих місць за умовами праці допомагає виявити на робочому місці шкідливі та небезпечні виробничі фактори, встановити причини їх виникнення та розробити заходи щодо поліпшення умов праці й оздоровлення працівників.

         Статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у разі порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення. У таких випадках на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми їх власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності накладається штраф від тридцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Внаслідок не проведення атестації робочих місць за умовами праці також порушуються права працівників. Адже претендувати на певні пільги і компенсації, передбачені за роботу зі шкідливими умовами праці, робітник може тільки в такому випадку, якщо атестація відбулася і робоче місце визнали таким, що належить до категорії зі шкідливими умовами праці.

         Статтею  271 Кримінального кодексу  України передбачено, що порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров’ю потерпілого, карається штрафом від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк. Керівник кожного підприємства повинен пам’ятати, що  результати атестації робочих місць за умовами праці необхідні для: об’єктивної оцінки умов праці та обґрунтованого надання працівникам, які працюють у шкідливих і важких умовах праці, пільгових пенсій; надання щорічних додаткових відпусток за шкідливі умови праці; встановлення доплат до тарифних ставок (окладів); скорочення тривалості робочого тижня; видача молока або інших рівноцінних харчових продуктів.

                                   Інформація підготовлена УСЗН Дворічанської РДА

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/9997 | Переглядів: 1663Дата публікації: 11:12 30.07.2018
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців