Відкриття музею І.І. Мечникова
Відкриття музею І.І. Мечникова

Поділитися новиною:

Відкриття музею І.І. Мечникова

Дворічанщина відзначає 110-ту річницю присвоєння Іллі Мечникову Нобелівської премії

Сьогодні, 18 травня, Дворічанщина широко відзначає 110-ту річницю присвоєння Іллі Мечникову Нобелівської премії.

Із семи Нобелівських лауреатів, яких дала світу Україна, три пов’язані з Харківщиною. Ілля Мечников тут народився, Саймон Кузнець навчався, а Лев Ландау працював.

15 травня  визначна дата в історії розвитку біології – 173-річниця від дня народження Іллі Ілліча Мечникова, відомої постаті у світовій науці. Вчений світового масштабу, видатний український біолог, один із основоположників порівняльної патології, еволюційної ембріології, мікробіології та імунології, почесний член Петербурзької академії наук (з 1902 року), лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 1908 року «За вивчення імунної, системи».

Це єдиний Нобелівський лауреат, який народився на Харківщині у с. Панасівка Куп’янського повіту Харківської губернії (нині – с. Мечникове Дворічанського району Харківської області). Ілля Ілліч Мечников перший з харків’ян хто отримав Нобелівську премію.

Ювілейний захід відбувся за участю вчених, де вкотре родоначальнику целюлярної теорії імунітету та автору ідеї промислового виробництва кефіру віддали належну шану і більш ніж заслужені лаври.

Відкривали музей: голова Харківської обласної ради С.І.Чернов, директор  Інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова НАМН України М.М.Попов та від учнівської молоді Ряднова Настя, фіналістка 3 етапу конкурсу робіт з історії Малої академії наук України.

 Сергій Іванович привітав громаду Дворічанщини з урочистою подією та сказав: «Місія музею полягає не тільки в тому, щоб зберегти пам'ять про видатного вченого. Вважаю, що його особистість повинна стати прикладом для молодого покоління, яке будуватиме нашу державу. Оскільки кожна успішна й заможна країна має розвинуту науку і високу культуру» .

Керівники музею розповіли, що у ньому зберігаються власноруч розроблені масштабні експозиції, присвячені великому землякові  - лауреату Нобелівської премії Іллі Мечникову, дві книги з мікробіології 1912 року видання, співавтором яких був Ілля Ілліч, подарунки учасників міжнародного симпозіуму, який відбувся в Італії в жовтні 2016 року і був присвячений 100-й річниці з дня смерті великого вченого. В музеї також представлені предмети побуту Слобожанщини ХІХ сторіччя й експонати, виготовлені гуртківцями Дворічанського Центру дитячої та юнацької творчості.

Фото А.Фоміна

Альбом: Відкриття музею І.І. Мечнікова
Альбом: Відкриття музею І.І. Мечнікова
Альбом: Відкриття музею І.І. Мечнікова
Альбом: Відкриття музею І.І. Мечнікова
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/9830 | Переглядів: 1401Дата публікації: 13:55 18.05.2018
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців