Всесвітній день книг і авторського права
Всесвітній день книг і авторського права

Поділитися новиною:

Всесвітній день книг і авторського права

Всесвітній день книг і авторського права святкується щороку 23 квітня. Вибір припав саме на цю дату зовсім невипадково, оскільки вона є символічною для світової літератури. 23 квітня в 1616 році померли такі відомі письменники, як У. Шекспір, Сервантес М. і Інка Гарсіласо де ла Вега. Ця дата також є днем народження і днем смерті для кількох інших відомих авторів: Володимира Набокова, Моріса Дрюона, Дж. Пла та деяких інших.

Свято "Всесвітній день книг і авторського права" був заснований у рамках Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році. А відзначати його в світі почали з 1996 року. Ініціаторами створення цього свята виступили члени Міжнародної Асоціації Книговидавців.

Для учнів Дворічанської ЗОШ, за участю голови Дворічанської районної державної адміністрації І.В.Григоренко,в Дворічанській районній центральній бібліотеці відбулася літературна година «Письменники-земляки».

Дворічанщина край де народилися письменники: Іва Харитонович Головченко (с.Лиман-Другий), поетеса Ганна Андріївна Гайваронська (с. Вільшана ), Петро Степанович та Степан Петрович Писаревські (смт Дворічна), Плевако Микола Антонович-український літературознавець, бібліограф, ім’я  якого поряд з іменами інших видатних діячів  держави, літератури і культури ввійшло в Український Енциклопедичний Словник. В бібліотеці на виставці експонується книга з автографом Плевако М.А., він подарував цю книгу письменнику –земляку Миколі Івановичу Печеніжському.

Микола Іванович Печеніжський, письменник, драматург, член Спілки письменників СРСР. Народився 18 грудня 1920 р. в Харкові в сім’ї робітника. Дитинство і юність М.І.Печеніжського пов’язані з нелегким життям: Голодомори 1932-1933рр., 1946-47рр., Велика Вітчизняна війна. З 1951 року мешкав у Дворічній і називав її своєю батьківщиною. Миколою Івановичем були написані п’єси: «Процес відбудеться», «Космонавт у Витребеньках», «Ех куме, куме». Автор п’єс «Дивачка», «Останні могікани».

Ірина Володимирівна розповіла про автора гімну Дворічанського районну Михайла Григоровича Федяя та про твори Миколи Івановича Печеніжського.

До уваги дітей були представлені збірки молодих авторів Ю.Довжанської, К.Гуляєвої, Н.Саранді і вірші самобутніх авторів П.Солов’я, П.Ляшенко, В.Гуртового.

 

Альбом: Всесвітній день книг і авторського права
Альбом: Всесвітній день книг і авторського права
Альбом: Всесвітній день книг і авторського права
Альбом: Всесвітній день книг і авторського права
Альбом: Всесвітній день книг і авторського права
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/9724 | Переглядів: 505Дата публікації: 16:15 23.04.2018
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців