З початку року в області виписано 250 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки»
З початку року в області виписано 250 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки»

Поділитися новиною:

З початку року в області виписано 250 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки»

Виконання в області урядової програми обговорили 23 лютого під час селекторної наради під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка.

Звертаючись до учасників наради, Михайло Черняк нагадав, що в минулому році Харківщина була одним з лідерів у реалізації урядової програми, та наголосив на важливості 100%-го виконання програми у цьому році.

«Це одна з програм, яка дійсно працює - фінансується в повному обсязі, а головне, дає результат. За даними моніторингів, там, де програма добре реалізується, значно зменшилася кількість викликів екстреної медичної допомоги», - зазначив заступник голови ХОДА.

Він закликав керівників районів приділити особливу увагу роботі з людьми, які не мають можливості рухатися: організувати обхід таких пацієнтів лікарями та забезпечити їх препаратами у повному обсязі.

«Сільська медицина - один з головних пріоритетів як Президента Петра Порошенка, так і керівника області Юлії Світличної. Це справжня турбота про людей, яку вони відчувають безпосередньо», - підкреслив Михайло Черняк.

Про розширення програми у 2018 році в ході наради розповіла в.о. начальника Управляння охорони здоров’я ХОДА Галина Сіроштан.

Так, у цьому році пацієнти отримуватимуть лікарські засоби за програмою за 23 міжнародними непатентованими назвами (проти 21 - у 2017-му). Кількість найменувань збільшено до 239 (198 - у минулому році), з них 96 - іноземного та 143 - вітчизняного виробництва.

«До реєстру внесено пропозиції, у тому числі й Управління охорони здоров’я нашої області - по 14 нових засобах», - зауважила Галина Сіроштан.

Збільшено кількість засобів, які пацієнти можуть отримати безоплатно - до 47 проти 34 у 2017 році. За іншими доплата становить, як і раніше, 10-30% вартості.

«На сьогодні в аптечній мережі області у наявності 99% ліків, передбачених програмою. Відсутні засоби можна з легкістю замінити наявними в асортименті», - розповіла Галина Сіроштан.

До реалізації програми на Харківщині на цей час залучено 448 аптек (31% від загальної кількості), у тому числі в районах області - 339 (55%), у Харкові - 109 (13%). Також ліки можна отримати в пунктах реалізації у 797 підрозділах первинної ланки (97% від загальної кількості).

«Реалізацію ліків через ФАПи та амбулаторії на Харківщині було налагоджено з перших днів реалізації програми. Сьогодні Міністерство охорони здоров’я наполягає на запровадженні такого механізму в усіх регіонах країни», - зазначила Галина Сіроштан.

За даними в.о. начальника Управління охорони здоров’я, в цьому році в області за програмою «Доступні ліки» вже виписано 250 тис. рецептів, за 188 тис. рецептів ліки отримано.

Загалом на 2018 рік у державному бюджеті на виконання урядової програми в Харківській області передбачено 69,6 млн грн, що на 30 % більше, ніж у минулому році.

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/9519 | Переглядів: 46Дата публікації: 13:49 23.02.2018
Пошук
Районна державна адміністрація
КерівництвоПозаштатні радники голови Дворічанської районної державної адміністраціїМісцезнаходження, поштова адреса, номери засобів зв’язку, адреса електронної поштиРегламентСтруктура Дворічанської районної державної адміністраціїКонсультативно-дорадчі органи райдержадміністраціїГромадська рада при райдержадміністраціїЗакон України Про місцеві державні адміністраціїКонституція УкраїниРозклад роботи та графік прийомуПРАВИЛА внутрішнього службового розпорядку для державних службовців та працівників апарату Дворічанської районної державної адміністрації,її структурних підрозділів, які не є юридичною особоюІнформація щодо діяльності райдержадміністрації у сфері регуляторної політикиДоступ до публічної інформаціїШтатний розпис,кошторис Бюджетний запит на 2016-2018 рокиНоменклатура справ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання