2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь
2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

Поділитися новиною:

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

Наприкінці XX століття стало зрозуміло, що настав час, коли потрібно не лише зменшити антропогенний прес на водно-болотні екосистеми, а й докласти зусиль для хоча б часткового відновлення втраченого.

2 лютого 1971 року кілька країн світу підписали Конвенцію про водно-болотні угіддя (Рамсарська конвенція). Нині до неї приєдналися понад 160 країн, у тому числі і Україна. Водно-болотна екосистема нашої країни також зазнала значних втрат через штучне перетворення природного середовища - створення великих водосховищ та меліорації. Близько 4 відсотків території нашої країни вкриті поверхневими водами (річками, озерами, водосховищами, ставками тощо), а відкриті заболочені землі становлять 1,6 відсотків. Україна має також великі морські акваторії, що відіграють надзвичайно важливу екологічну роль.

Сьогодні до світового переліку водно-болотних угідь міжнародного значення входить понад 2200 природних комплексів різних країн загальною площею більше 215 млн. га. Серед них і 39 природних зон України загальною площею780 тисяч гектарів. Більшість унікальних українських водно-болотних угідь, що потребують охорони та бережного використання, зосереджена в Азово-Чорноморському регіоні, Поліссі - найбільш заболоченій частині Європи.

У перспективі перелік водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні планується збільшити майже вдвічі. Статус водно-болотних угідь міжнародного значення передбачає, що водно-болотні екосистеми, якщо вони не входять до природно-заповідного фонду України, залишаються об'єктами активного господарського використання. Тут дозволяються основні форми традиційного природокористування, а заборонені лише ті види діяльності , що можуть загрожувати їхньому екологічному стану. Це, зокрема, меліоративні роботи, розорювання земель, капітальне будівництво,зберігання та застосування отрутохімікатів, міндобрив тощо.

На сьогодні, вкрай необхідно приймати зважені рішення в усіх галузях господарювання, і особливо це стосується водно-болотних екосистем, оскільки від їхнього благополуччя залежить благополуччя людства.

В області природні екосистеми, які зберегли свій корінний природних стан, в основному, складаються з водно-болотних угідь, нажаль доля яких в загальній площі області не значна.

Відповідно до інформації Головного управління Держгеокадастру у Харківській області площа відкритих заболочених земель складає біля 32,1 тис. га.

Географічний аналіз водно-болотних комплексів Харківської області, розроблений науково-дослідною установою «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» наведено у додатку до інформації.

За інформацією фахівців науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем», критеріям Рамсарської конвенції в області відповідають 22 водно-болотних комплекси, які є важливим складовим елементом екологічної мережі. До них належать типові рідкісні або унікальні природні водно-болотні комплекси, які відіграють важливу роль в екосистемах регіону і розташовані по долинах річок.

Ця обставина потребує розробки певних заходів щодо охорони цих угідь, серед яких першочергові - виявлення особливо цінних водно-болотних угідь і включення їх до природно-заповідного фонду та схеми Регіональної екологічної мережі.

Начальник управління

агропромислового розвитку                                                                 А.Л.Василець

          

Додаток

Географічний аналіз водно-болотних комплексів по Дворічанському району

(за інформацією науково-дослідної установи «Український науково-дослідний

інститут екологічних проблем»)

г

Долина р. Оскіл

1.Заплава р. Оскіл в верхів'ях (від с. Тополі до с. Кам'янка, Дворічанський район).

2.Заплава р. Оскіл (від с. Кам'янка до с. Таволжанка, Дворічанський район). 3.Заплава   р. Верхня   Дворічна   (від   с. Колодязне   до   смт. Дворічна,

Дворічанський район).

4.Заплава р. Оскіл (від с. Масютівка до с. Кучерівка, ставки-відстійники

Куп'янського цукрозаводу, Куп'янський район).

5.Заплава р. Оскіл (від с. Петрівка до сел Пристін, Ковшарівка, верхів'я

Червонооскільського водосховища до с. Глушківка, Куп'янський район).

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/9410 | Переглядів: 31Дата публікації: 15:16 29.01.2018
Пошук
Районна державна адміністрація
КерівництвоПозаштатні радники голови Дворічанської районної державної адміністраціїМісцезнаходження, поштова адреса, номери засобів зв’язку, адреса електронної поштиРегламентСтруктура Дворічанської районної державної адміністраціїКонсультативно-дорадчі органи райдержадміністраціїГромадська рада при райдержадміністраціїЗакон України Про місцеві державні адміністраціїКонституція УкраїниРозклад роботи та графік прийомуПРАВИЛА внутрішнього службового розпорядку для державних службовців та працівників апарату Дворічанської районної державної адміністрації,її структурних підрозділів, які не є юридичною особоюІнформація щодо діяльності райдержадміністрації у сфері регуляторної політикиДоступ до публічної інформаціїШтатний розпис,кошторис Бюджетний запит на 2016-2018 рокиНоменклатура справ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Посилання