Легалізація зайнятості населення
Легалізація зайнятості населення

Поділитися новиною:

Легалізація зайнятості населення

В Україні в нинішніх кризових умовах гостро стоїть проблема легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Значна частина роботодавців усвідомлюють важливість цієї проблеми і працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які намагаються отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин.

         На деяких підприємствах Дворічанського району, а в основному у приватних підприємців, згідно зі звітністю, працює по 1 одній найманій особі (яка працює з 7.00 до 20.00 кожний день, судячи з усього, самотужки виконує усю роботу). У деяких взагалі немає офіційно найманих працівників, всю роботу «тягнуть» на собі власники. На інших підприємствах -  робітників більше, але отримують вони менше мінімально встановленої законодавством заробітної плати – по 600-800 гривні у місяць, за які,  сьогодні прожити просто неможливо.

         Останнім часом набули розвитку нестандартні форми найму робочої сили, які знаходяться поза межами державного контролю та дозволяють роботодавцям уникати довгострокової відповідальності за працівника, використовуючи його працю як товар. Широко використовується така форма регулювання трудових відносин, як укладання цивільно-правових договорів між роботодавцем та найманим працівником, яка взагалі не регулюються чинним трудовим законодавством. Тому оформлені таким чином працівники втрачають право на своєчасну та не нижче мінімальних гарантій заробітну плату, здорові та безпечні умови праці, можливість користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства. Багато підприємств і в Дворічанському районі використовують таку форму найму робочої сили.

         З метою забезпечення належного контролю з питань легалізації виплати заробітної плати в районі працює районна робоча група щодо легалізації робочих місць у Дворічанському районі. У 2017 році проведено  10 засідань робочої групи, на яких заслухано 66 суб’єктів господарювання усіх форм власності. Керівникам надані відповідні рекомендації. В управлінні соціального захисту населення Дворічанської районної державної адміністрації проведено 2 наради, на яких керівники було проінформовані про зміни у Кодексі законів про працю.

         Держава зробила крок до співпраці з роботодавцями з 1 січня 2016 року, знизився розмір ЄСВ з 36 % до 22 %, чого не скажеш про роботодавців. Слід зазначити , що деякі керівники підприємств та приватні підприємці не йдуть на діалог з робочою групою. Не з’являючись на засідання робочої групи, тим самим «викликають вогонь на себе». Так, у 2017 році робочою групою була внесена пропозиція щодо проведення управлінням Держпраці у Харківській області перевірки з дотримання вимог трудового законодавства у одного із приватних підприємців Дворічанського району.

         Хочеться вірити, що поширення серед населення інформації про плюси офіційних трудових відносин та мінуси праці на «пташиних правах» спонукає багатьох задуматись над тим, чи варто ризикувати, працюючи нелегально. Роботодавці та самі працівники повинні більш серйозно ставитись до питання  офіційного працевлаштування, адже від цього залежить добробут їх та громадян нашого району.

 

Заступник начальника управління

Соціального захисту населення                                                     Н.І. Юркова

 

 

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/9373 | Переглядів: 66Дата публікації: 10:48 22.01.2018
Пошук
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання  

 

Версія для слабо- зорих