08 червня 2017 року відбулося позапланове засідання місцевої комісії ТЕБ та НС Дворічанського району
08 червня 2017 року відбулося позапланове засідання місцевої комісії ТЕБ та НС Дворічанського району

Поділитися новиною:

08 червня 2017 року відбулося позапланове засідання місцевої комісії ТЕБ та НС Дворічанського району

Було розглянуто питання проведення заходів щодо попередження виникнення захворювань ботулізмом на території Дворічанського району Харківської області в 2017 році

Комісія вирішила:

  1. Закладам охорони здоров’я Дворічанського району, відділу освіти, молоді та спорту Дворічанської районної державної адміністрації та дошкільним навчальним закладам проводити профілактично-роз’яснювальну роботу по інформуванню населення та дітей про запобігання, попередження та профілактику захворювання на ботулізм. 
  2. Селищному та сільським головам проводити профілактично роз’яснювальну роботу по інформуванню населення про запобігання, попередження та профілактику захворювання на ботулізм. 
  3. Директору приватного підприємства «Дворічанський ринок» провести профілактичну роботу по інформуванню населення про небезпеку захворювання на ботулізм.
  4. Керівникам підприємств продовольчої торгівлі та громадського харчування всіх форм власності:

1. Рекомендували у разі наявності в реалізації продукції ФОП Меркулов А.В. забезпечити негайне її вилучення та/або відкликання харчових продуктів, які можуть нести небезпеку при вживанні людиною.

2. Рекомендували звертати особливу увагу на продукцію постачальника ТОВ «ЧУДО-ЮДО» (м. Світловодськ, Кіровоградської області) з можливим залученням для перевірки продукції Управління Держпродспоживслужби у Дворічанському районі Харківської області.

3. Рекомендували не приймати на реалізацію продукцію  домашнього виготовлення (в'яленої, копченої риби, ковбас та консервів, кондитерських виробів та ін.), готової продукції без наявності супроводжуючої документації (товаро-транспортних накладних) на продукцію промислового виготовлення.

 

Додатково інформуємо про те що ботулізм – це вкрай небезпечно.

Ботулізм – це хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Ускладнення при ботулізмі  можуть привести до летального результату. Тому при перших проявах захворювання слід негайно викликати лікаря, а також утриматись від придбання в’яленої чи копченої в домашніх умовах риби, м’яса, консервів домашнього виготовлення у місцях стихійної торгівлі.

Захворювання виникає раптово після вживання не доброякісних продуктів: маринованих грибів і огірків, риби (в'яленої, соленої, копченої), м'ясних продуктів (шинки, ковбаси), овочевих і фруктових консервів, що готувалися в домашніх умовах і зберігалися при кімнатній температурі.

Хвороба починається гостро, через 3-4 години після прийому їжі, іноді пізніше. З'являються нездужання, загальна розбитість, сильна м'язова слабкість, незначний головний біль, погіршується апетит і сон. Потім хворий відчуває значну сухість в роті, спрагу, іноді невеликі болі в животі, нудоту. Іноді виникає блювота, яка може повторюватися в перші два дні хвороби. В цей же час спостерігається часте відвідування туалету; потім з'являються запори, що супроводжуються метеоризмом (здуття живота). Температура тіла буває нормальною, але може бути і підвищеною.

Потрібно пам'ятати, що ботулотоксин не викликає зміни кольору, запаху, смаку домашніх консервів, тому після розтину банки визначити, заражена чи їжа ботулотоксином, неможливо

Для попередження ботулізму слід пам'ятати, що:

- зараження відбувається найчастіше при вживанні домашніх консервів або інших продуктів, заготовлених про запас при порушенні основних правил консервації. У домашніх умовах не можна робити баночні консерви (у герметично закритих банках) з м'яса, риби, грибів, деяких видів зелені (портулак) і деяких овочів (морква, буряк). Ці продукти важко повністю відмити від дрібних частинок і спор збудників ботулізму, а режим теплової обробки в домашніх умовах - кип'ячення протягом 30 - 60 хвилин - не вбиває спори, які можуть залишитися після промивання продуктів. Ці спори при зберіганні консервів проростуть і утворять сильний ботулінічний токсин;

- не можна купувати на ринку і споживати домашні консерви, гриби, солену, копчену і в'ялену рибу, приготовлену приватними особами в домашніх умовах, оскільки вони зазвичай не дотримують правил консервації. В'ялення і копчення в домашніх умовах не знищує спори збудників ботулізму, а, навпаки, сприяє їх проростанню і утворенню ботулінічного токсину.

- не повинна допускатися консервація грибів в герметично закритих банках в домашніх умовах. Жодна рекомендація (у книгах по домашній консервації) відносно грибів, не гарантує від розвитку в них ботулінічних мікробів.

Діти особливо чутливі до ботулінічного токсину, слід бути дуже уважним, готуючи їм страви. Не можна давати дітям консервовані в домашніх умовах харчові продукти, не проварені перед вживанням. Особливо гриби, консерви з морквою, перцем, соки з моркви і томатів, що довго зберігалися. Щоб попередити ботулізм та запобігти кишковим захворюванням і харчовим отруєнням, особливо у дітей, слід вживати свіже приготовані або добре проварені, термічно оброблені продукти.

 Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/8906 | Переглядів: 111Дата публікації: 13:51 14.06.2017
Пошук
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання  

 

Версія для слабо- зорих