«Тіньова» заробітна плата
«Тіньова» заробітна плата

Поділитися новиною:

«Тіньова» заробітна плата

Важливим аспектом сьогодення є вирішення питань легалізації трудових відносин з найманими працівниками з метою детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах і у фізичних осіб, які використовують найману працю. Актуальність теми легалізації заробітної плати та детінізації зайнятості населення існує і в Дворічанському районі, оскільки низькі показники розміру середньомісячної заробітної плати працівників та легалізації найманої праці.

За оцінками експертів різних інституцій 40-50 відсотків заробітної плати виплачується працівникам за різними тіньовими схемами. Отримуючи заробітну плату «в конверті», працівник робить серйозне  правопорушення – ухилення від оподаткування. Тож від власної байдужості й мовчазної бездіяльності кожен «трудовий нелегал» втрачає трудову пенсію, відпускні за час щорічної відпустки, суму індексації заробітної плати у зв’язку із зростанням цін. Крім цього, «тіньова» заробітна плата позбавляє працівника на отримання  допомоги по тимчасовій непрацездатності в зв’язку з хворобою (лікарняні), а жінки - ще і допомоги по вагітності і пологах; допомоги по безробіттю, розмір якої залежить від офіційного середньомісячного заробітку, ряду інших соціальних виплат, в тому числі, у разі втрати годувальника.

Гідна оплата праці трудівників — це не благодійність, а турбота роботодавця про забезпечення рівня життя підлеглих, піклування про їхнє соціальне забезпечення в майбутньому.

Закон поклав відповідальність за сплату страхових внесків на страхувальників-роботодавців, тому сьогодні вони мають забезпечити право на пенсію своїм найманим працівникам.

Але парадокс нашого життя полягає в тому, що нерідко на межі бідності і соціальної незахищеності опиняється навіть працююча людина. Деякі роботодавці, намагаючись отримати великі прибутки, виплачують своїм працівникам  зарплату неофіційно — в “конвертах“, не сплачуючи податків, чим не тільки обкрадають бюджет держави, а й позбавляють своїх найманих працівників гідного соціального захисту та належної пенсії. І як недивно, останні свідомо на це погоджуються.  Більшість таких людей не задумується, що обкрадають самі себе. Маючи дуже сумнівний виграш сьогодні, можна одержати однозначний програш у майбутньому. Адже, виходячи з мізерної офіційної зарплати, йому нарахують мізерну пенсію.

З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Від несплати податків та внесків з тіньових доходів район втрачає великі суми доходів до бюджету, Пенсійного  та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та пенсійного забезпечення.

У зв’язку з цим необхідно зауважити, що кожному працівнику та роботодавцю-підприємцю корисно знати, що їхні трудові взаємовідносини регулюються ст.24-1 КЗпП. Застраховані особи повинні відстоювати свої права. Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» громадянам надано право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків і вимагати їх сплату, в тому числі в судовому порядку. Тому кожна застрахована особа може цікавитися відображенням заробітної плати у системі персоніфікованого обліку відомостей, що роботодавець подає до Пенсійного фонду, і вимагати від роботодавця повної сплати страхових внесків. Відомості персоніфікованого обліку усувають можливість «заробляти» право на пенсію для громадян, зайнятих у тіньовому секторі економіки.

 Шановні працюючі громадяни, не давайте себе обманювати!   Наполягайте на укладенні  трудових угод, колективних договорів та відстежуйте  повноту  сплати  страхових внесків вашими роботодавцями. З усіма питаннями звертайтесь до Дворічанської районної державної адміністрації, управління соціального захисту населення, Куп’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області та до Салтівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.

 

                                                             Управління соціального захисту населення

  Дворічанської райдержадміністрації

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/8887 | Переглядів: 68Дата публікації: 08:30 02.06.2017
Пошук
Районна державна адміністрація
КерівництвоПозаштатні радники голови Дворічанської районної державної адміністраціїМісцезнаходження, поштова адреса, номери засобів зв’язку, адреса електронної поштиРегламентСтруктура Дворічанської районної державної адміністраціїКонсультативно-дорадчі органи райдержадміністраціїГромадська рада при райдержадміністраціїЗакон України Про місцеві державні адміністраціїКонституція УкраїниРозклад роботи та графік прийомуПРАВИЛА внутрішнього службового розпорядку для державних службовців та працівників апарату Дворічанської районної державної адміністрації,її структурних підрозділів, які не є юридичною особоюІнформація щодо діяльності райдержадміністрації у сфері регуляторної політикиДоступ до публічної інформаціїШтатний розпис,кошторис Бюджетний запит на 2016-2018 рокиНоменклатура справ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання