Небезпека при спалюванні сухої трави
Небезпека при спалюванні сухої трави

Поділитися новиною:

Небезпека при спалюванні сухої трави

Слід відмітити, що загоряння сухої трави та лісової підстилки в області виникають щодня. Це призводить до вигоряння великих дільниць відкритої території та забруднення атмосфери навколишнього середовища, а в деяких випадках до пожеж у житловому секторі, на садівничих товариствах.

Нажаль не виключення і наш район. Станом на 13 березня 2017 року рятувальники виїжджали на гасіння сухої трави 5 раз, що складає 50 відсотків від загальної кількості пожеж. Особливе занепокоєння викликає стан з пожежами на відкритих територіях Тавільжанської сільської ради, де кількість таких пожеж була найбільша - 4 рази.

Дворічанський районний сектор ГУ ДСНС України у Харківській області звертається до всіх громадян та гостей нашого району, керівників сільських рад, підприємств та установ по дотриманню вимог правил пожежної безпеки! Нагадуємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу - тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом карається штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 2-х до 5-ти років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин та інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Шановні мешканці району, будьте вкрай обережними під час поводження з відкритим вогнем, не залишайте вогнище без нагляду. Вогонь може перекинутись на будівлі, ліси, опори електромереж, газові підстанції та газові мережі.!

У разі виявлення пожежі, негайно повідомляйте пожежно-рятувальну службу за телефоном “101” або “7-65-01”.

 

Євсюков Євген.

Провідний інспектор

Дворічанського районного сектору

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/8745 | Переглядів: 117Дата публікації: 14:55 04.04.2017
Пошук
Районна державна адміністрація
КерівництвоПозаштатні радники голови Дворічанської районної державної адміністраціїМісцезнаходження, поштова адреса, номери засобів зв’язку, адреса електронної поштиРегламентСтруктура Дворічанської районної державної адміністраціїКонсультативно-дорадчі органи райдержадміністраціїГромадська рада при райдержадміністраціїЗакон України Про місцеві державні адміністраціїКонституція УкраїниРозклад роботи та графік прийомуПРАВИЛА внутрішнього службового розпорядку для державних службовців та працівників апарату Дворічанської районної державної адміністрації,її структурних підрозділів, які не є юридичною особоюІнформація щодо діяльності райдержадміністрації у сфері регуляторної політикиДоступ до публічної інформаціїШтатний розпис,кошторис Бюджетний запит на 2016-2018 рокиНоменклатура справ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання