Слава українським жінкам!
Слава українським жінкам!

Поділитися новиною:

Слава українським жінкам!

«Війна – справа чоловіча, у війни не жіноче обличчя" – писала білоруська письменниця і журналіст Світлана Алєксієвич. Однак участь жінок у війні, причому не тільки як медичного персоналу, але й зі зброєю в руках стала реальністю.

У грізні роки воєнного лихоліття мати, любляча дружина, сестра чи кохана – нарівні з чоловіками рішуче і відважно ставала на захист своєї країни.

Потреба в мобілізації жінок виникла вже в перші місяці 1941 року Другої Світової війни. Зокрема, з початком війни 225 тисяч із них стали санітарними дружинницями, у листопаді 1942 року до діючої армії входило 120 тисяч представниць прекрасної статі. Ще понад півмільйона їх було поставлено «під рушницю» за іншими мобілізаціями. Загалом вони в роки тієї війни становили понад сім відсотків від усього особового складу армії. Нарівні з чоловіками були на передовій, несли бойове чергування у вузлах зв’язку, на зенітних позиціях, рятували життя бійців у госпіталях, піднімалися на крилатих машинах у вогняне небо. Про героїзм і мужність жінок у військовій формі свідчить те, що в Україні понад 90 з них отримали звання Героїнь, кожна друга була удостоєна такого звання посмертно.

Сьогодні також українські жінки змушені утримувати атаку бойовиків на головних лініях фронту на Сході України, в зоні АТО.

Можна з впевненістю й пошаною сказати, що жіноцтво вписали в літопис війни чимало славних сторінок. Такими героїнями славиться й Дворічанщина. А саме: Козміна Ніна Анисімівна, Зубко Ганна Василівна, Токарева Анастасія Миколаївна, Коновалова Віра Дмитрівна – перші, про кого хочеться згадати, хто мужньо боровся за визволення від фашистської навали.

Тому 7 березня 2017 року, за ініціативи голови районної державної адміністрації Валерія Приходька, радник голови райдержадміністрації з питань взаємодії з громадськістю Володимир Журавель разом із депутатом районної ради Ларисою Найдановою привітали цих жінок зі святом весни – Міжнародним жіночим днем! Побажали їм міцного здоров’я, гарного самопочуття, поваги й шани від дітей та онуків, миру та добробуту в родинах, а також пригостили смачними подарунками.

Нехай весна принесе щастя у всі родини та благополуччя всім українським жінкам!

Альбом: Слава українським жінкам!
Альбом: Слава українським жінкам!
Альбом: Слава українським жінкам!
Альбом: Слава українським жінкам!
Альбом: Слава українським жінкам!
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/8664 | Переглядів: 400Дата публікації: 13:26 09.03.2017
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців