«Великий романтик Франції»
«Великий романтик Франції»

Поділитися новиною:

«Великий романтик Франції»

26-го лютого виповнилося 215 років з дня народження французького прозаїка, поета, драматурга Віктора Гюго. Усеперемагаюча сила добра і любові – провідна думка творчості цього письменника. «Речником людяності» називав його  інший відомий француз Ромен Ролан. І не дарма. Бо однією з найшляхетніших рис характеру Гюго, яка втілилися в його творчості, є його здатність співчувати слабким, знедоленим і скривдженим. Тому невипадково стільки почуттів викликають у нас створені ним образи Гавроша і Козетти, Квазімодо і Есмеральди, Гуімплена та Деї. І в той же час, вустами своїх героїв Гюго кидає звинувачення суспільству, піднімаючись на захист соціальної справедливості.

    Хоча для французів Гюго передусім поет, нам він більш відомий як письменник-романіст. Мабуть, багато хто з нас  читав його книги «Людина, що сміється», «Знедолені», «Собор Паризької Богоматері», або бачив чудові фільми зняті за цими творами Гюго. Нещодавно в Дворічанській дитячій районній бібліотеці відбулася літературна година, присвячена творчості великого французького письменника-романтика. Протягом неї ведуча заходу, автор цих рядків, розповіла учням 9-А класу Дворічанської школи  про життєвий та творчий шлях Віктора Гюго. Завдяки віртуальній мандрівці діти ніби–то побували у Парижі, побачили найцікавіші місця французької столиці. Учениці Олександра Дзюба та Ірина Василець зачитали вірш та уривок з твору В. Гюго. Родзинкою заходу стала інсценізація уривку з твору «Собор Паризької Богоматері» у виконанні Юлії Клетьонкіної та Дениса Домніна, які зобразили зустріч Есмеральди та Квазімодо.

     Глибока, досконала творчість Віктора Гюго належить до вершин французької та світової літератури. За словами Івана Франка, великі  імпульси гуманності, милосердя, соціальної справедливості, те насіння високого ідеалізму, яке французький письменник розсіяв по широкім світі, не пропадуть, а житимуть і цвістимуть.

 

     О.Рєзнік, заступник директора Дворічанської ЦБС по роботі з дітьми

Альбом: «Великий романтик Франції»
Альбом: «Великий романтик Франції»
Альбом: «Великий романтик Франції»
Альбом: «Великий романтик Франції»
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/8653 | Переглядів: 445Дата публікації: 16:40 01.03.2017
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців