З виступу голови райдержадміністрації з актуальних питань життєдіяльності Дворічанського району. Виступ на радіо січень 2017 року
З виступу голови райдержадміністрації з актуальних питань життєдіяльності Дворічанського району. Виступ на радіо січень 2017 року

Поділитися новиною:

З виступу голови райдержадміністрації з актуальних питань життєдіяльності Дворічанського району. Виступ на радіо січень 2017 року

Шановні земляки!

Вітаю Вас на хвилях Дворічанського радіомовлення. Минули новорічні та різдвяні свята, а отже прийшов час підвести підсумки роботи за 2016 рік та визначити основні завдання на поточний. Щодо реалізації проектів та завдань минулого року будемо говорити в наступних наших ефірах, так як ще готуються статистичні дані. Щодо актуальних питань сьогодення району поговоримо в цій передачі.

Отже, залишається багато звернень щодо оформлення субсидій. На кожному виїзному прийомі громадян з даного питання звітують представники управління соцзахисту населення. Можливе, й це практикується, запрошення їх до місцевої громади для інформування. Це ініціатива, в першу чергу, місцевого голови.

На початок року  із 6376 сімей району отримують субсидію – 4256. І цей показник більший 2015 року. Субсидію на житлово-комунальні послуги протягом 2016 року нараховано на суму 42,2 млн.грн. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено на суму 545,2 тис.грн.

 Станом на 24 січня поточного року на опрацюванні в управлінні соціального захисту населення перебуває близько 200 справ субсидієнтів, з них 56 - на подовження з січня 2017 року автоматично та 12 - вперше звернулися у поточному році. Решта справ, що знаходяться в обробці у зв’язку із змінами в складі сім’ї, прізвища одного із членів сім’ї, ненадання інформації про систему оподаткування фізичної особи - підприємця тощо. Ці справи будуть опрацьовані за умови надходження всієї необхідної для призначення субсидії інформації. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Також є відкритим питання фінансування субсидії на тверде паливо та скраплений газ за 2016 рік у сумі 279,9 тис.грн. Проведені нарахування підтверджено заявкою на виплату коштів. Виплата буде проведена при надходженні фінансування.

Важливим для району є питання добровільного об’єднання територіальних громад.

26.12.2016 року головою Дворічанської селищної ради прийнято розпорядження про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад.

З  26.12.2016 року по 25.01.2017 року проводяться заплановані громадські обговорення  з питання добровільного об’єднання територіальних громад Рідкодубівської, Петро-Іванівської, Тавільжанської, Кутьківської, Вільшанської сільських рад  з центром  в смт Дворічна. Це територіально суміжні громади до селищної ради.

В рамках проведення громадського обговорення відбулися ініційовані селищним головою Магомедовим Фархатом Ашуралійовичем зустрічі та збори з населенням ради. Більшістю голосів підтримано ініціативу селищного голови щодо об’єднання з  Рідкодубівською, Петро-Іванівською, Тавільжанською, Кутьківською, Вільшанською радами  з центром  в смт Дворічна.

18.01.2017 року здійснено робочу поїздку активу Дворічанщини у складі керівництва району та селищного і сільських голів у місто Вовчанськ, з метою отримання досвіду щодо створення об’єднаних територіальних громад. Було пряме спілкування з представниками першої ОТГ в Харківській області. Обговорено проблеми в період становлення нового органу влади та шляхи їх вирішення. Безумовно, що законодавство в повній мірі не відповідає вимогам безтурботного функціонування нової громади, але багато залежить від обраних людей: голови об’єднаної громади, старост та депутатського корпусу. Головне, що дана громада отримує права та повноваження щодо управління територією з усіх життєво важливих питань. І ті реформи, які відбуваються та законодавчі зміни лише посилять нову громаду, нададуть їй можливість вирішуватипитання кожного жителя на місці. Чи то питання оформлення землі, будівництва житла, отримання адміністративних послуг та інші. Не буде потреби їздити в Харків, ходити по обласним службам.

Жителям Дворічанського району на цьому етапі необхідно згуртуватися та прийняти рішення щодо надання можливості обговорити об’єднання на сесіях місцевих рад, утворити ними робочі міжтериторіальні групи длявизначення важливих позицій щодо розвитку цілісної об’єднаної громади. І лише тоді відбувається звернення до обласної робочої групи щодо нашого бажання бути єдиними. А потім ще розгляд питання в Києві. Шлях не короткий, але дуже потрібний.

Ті громади, які мають перспективу утворення в цьому році надають свої пропозиції до розподілу коштів з державного бюджету та мають переваги участі в отриманні коштів з бюджету області.

Інші місцеві ради, є така думка, будуть оцінені як самодостатні, а отже їм треба буде в більшості випадків розраховувати лише на власний фінансовий ресурс та старі можливості.

Враховуючи нашу районну інфраструктуру життєзабезпечення, моя власна думка, територія району повинна залишитися неділимою як єдина громада. Зараз це район, а буде об’єднана територіальна громада. На місцях як управляючі будуть обрані старости та як активісти - депутати. Голову територіальної громади обирають люди району, а не визначає область чи Київ. В новому органі влади буде власний виконавчий комітет, структурні підрозділи по напрямкам. Не потрібно буде придумувати різні програми фінансування з різних бюджетів. Все буде спільне: і повноваження, і відповідальність, і можливості. А саме головне, що люди отримають право вирішувати питання своєї життєдіяльності не виїжджаючи за межі громади.

І наступне питання буде стосуватися перспективних напрямків розвитку району в 2017 році.

Безумовно, що основні залучені інвестиції будуть спрямовані на мережу бюджетних установ освіти, медицини, культури та спорту.

До програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2017 рік подаємо ряд об’єктів, які на сьогоднішній день мають проектно – кошторисну документацію. Це, два проекти по Дворічанській школі (капітальний ремонт фасадів будівлі та по заміні віконних блоків), заміна вікон Мечниківського навчально-виховного комплексу, реконструкція системи опалення Колодязнянської ЗОШ, заміна вікон Камянського навчально-виховного комплексу, реконструкція приміщень прибудови Кутьківської ЗШ І-ІІ ст., капітальний ремонт системи опалення Вільшанської ЗОШ. Загальна сума сягає 5 млн. гривень. Крім того, за місцеві бюджетні кошти готуються ще 5 проектно – кошторисних документацій на суму робіт понад 3 млн. гривень.

До того ж, звернулися до облдержадміністрації за сприянням у придбанні шкільного автобуса для опорної школи, спеціального медичного автомобіля з обладнанням для Центру первинної медико -  санітарної допомоги та асенізаційної вакуумної машини для КП Дворічна.

Також, райдержадміністрацією було подано  4 проекти  до Європейського інвестиційного банку «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», а саме на реконструкцію будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини  КЗОЗ ЦПСМД та три проекти освіти (два по Дворічанському ліцею та по Колодязненській ЗОШ ). Всього на суму близько 8 млн. грн..

В 2017 році продовжимо участь у обласному конкурсі міні проектів «Разом в майбутнє». Планується подати понад  30 проектів на загальну суму більше 4 млн. грн.

Взяли участь в конкурсі Німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)  та вибороли право на реалізацію проекту щодо модернізації та удосконалення надання адміністративних послуг у Дворічанському районі. За рахунок цього та районного бюджету в цьому році плануємо покращити матеріально – технічну базу Центру надання адміністративних послуг та розмістити в адмінбудівлі райради на першому поверсі служби, які надаватимуть прямі адміністративні послуги населенню: юридичні, земельні, архівні, у справах дітей, ветеранів  тощо.

Дуже розраховую, що місцеві бюджети як тогоріч приєднаються до приваблення інвестицій в район з області, держави або, навіть, від міжнародних партнерів. Справа ця спільна, справа ця добра і спрямована вона на покращення життя людей Дворічанського району.

Дякую за увагу, до нових зустрічей на хвилях Дворічанського радіомовлення.

 Ваш голова районної державної адміністрації Валерій Приходько.

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/8531 | Переглядів: 250Дата публікації: 11:11 26.01.2017
Пошук
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
20.11.2018
08:00 - Оперативна нарада голови райдержадміністрації І. Григоренко з заступниками голови райдержадміністрації та керівником апарату райдержадміністрації з вирішення поточних питань Оперативна нарада голови райдержадміністрації І. Григоренко з заступниками голови райдержадміністрації та керівником апарату райдержадміністрації з вирішення поточних питань Організатор:Нейман С.В. – керівник апарату райдержадміністрації Час проведення:20.11.2018 08:00 Місце проведення:Кабінет голови райдержадміністрації
09:00 - Засідання колегії з питань: 1. Про результативність роботи з попередження правопорушень та злочинності, попередження бездоглядності та безпритульності дітей. 2. Про стан фізкультурно-оздоровчої роботи у Дворічанському районі. Засідання колегії з питань: 1. Про результативність роботи з попередження правопорушень та злочинності, попередження бездоглядності та безпритульності дітей. 2. Про стан фізкультурно-оздоровчої роботи у Дворічанському районі. Організатор:Нейман С.В. – керівник апарату райдержадміністрації Час проведення:20.11.2018 09:00 Місце проведення:Мала зала засідань райдержадміністрації
09:00 - Особистий прийом громадян заступником голови райдержадміністрації Л. ЧУДІК Особистий прийом громадян заступником голови райдержадміністрації Л. ЧУДІК Організатор:Катеренюк В.І. – начальник загального відділу райдержадміністрації Час проведення:20.11.2018 09:00 Місце проведення:Громадська приймальня райдержадміністрації
09:00 - Семінар для керівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти району «Використання хмарних технологій в навчально-виховному процесі» Семінар для керівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти району «Використання хмарних технологій в навчально-виховному процесі» Організатор:Коваль Н.І. – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Час проведення:20.11.2018 09:00 Місце проведення:Дворічанська ЗОШ
09:00 - «Україна гідна і вільна держава» виставка калейдоскоп для молоді «Україна гідна і вільна держава» виставка калейдоскоп для молоді Організатор:Кіптіла С.І. – директор ЦБС Час проведення:20.11.2018 09:00 Місце проведення:Бібліотечні філії
21.11.2018
день - Мітинг з нагоди Дня Гідності та Свободи і покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка Мітинг з нагоди Дня Гідності та Свободи і покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка Організатор:Коваль Н.І. – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Час проведення:21.11.2018 (протягом дня) Місце проведення:Школи району
08:00 - Оперативна нарада голови райдержадміністрації І. Григоренко з заступниками голови райдержадміністрації та керівником апарату райдержадміністрації з вирішення поточних питань Оперативна нарада голови райдержадміністрації І. Григоренко з заступниками голови райдержадміністрації та керівником апарату райдержадміністрації з вирішення поточних питань Організатор:Нейман С.В. – керівник апарату райдержадміністрації Час проведення:21.11.2018 08:00 Місце проведення:Кабінет голови райдержадміністрації
09:00 - Районне методичне об’єднання учителів художньо-естетичного циклу Районне методичне об’єднання учителів художньо-естетичного циклу Організатор:Коваль Н.І. – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Час проведення:21.11.2018 09:00 Місце проведення:Дворічанська ЗОШ
09:00 - Особистий прийом громадян заступником голови райдержадміністрації О. ПАВЛЕНКО Особистий прийом громадян заступником голови райдержадміністрації О. ПАВЛЕНКО Організатор:Катеренюк В.І. – начальник загального відділу райдержадміністрації Час проведення:21.11.2018 09:00 Місце проведення:Громадська приймальня райдержадміністрації
09:00 - Добірка літератури з теми «Свічка пам’яті» (до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій) для дорослих Добірка літератури з теми «Свічка пам’яті» (до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій) для дорослих Організатор:Кіптіла С.І. – директор ЦБС Час проведення:21.11.2018 09:00 Місце проведення:Бібліотечні філії
10:00 - Участь начальника відділу освіти, молоді та спорту у нараді начальників місцевих органів управляння освітою Участь начальника відділу освіти, молоді та спорту у нараді начальників місцевих органів управляння освітою Організатор:Коваль Н.І. – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Час проведення:21.11.2018 10:00 Місце проведення:м. Харків
10:00 - Зональний етап обласних щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» серед учнів закладів загальної середньої освіти Харківської області з волейболу (юнаки, дівчата) Зональний етап обласних щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» серед учнів закладів загальної середньої освіти Харківської області з волейболу (юнаки, дівчата) Організатор:Коваль Н.І. – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Час проведення:21.11.2018 10:00 Місце проведення:смт Ківшарівка
11:30 - Урочисті заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи Урочисті заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи Організатор:Нейман С.В. – керівник апарату райдержадміністрації Час проведення:21.11.2018 11:30 Місце проведення:Центральна площа смт Дворічна
22.11.2018
08:00 - Оперативна нарада голови райдержадміністрації І. Григоренко з заступниками голови райдержадміністрації та керівником апарату райдержадміністрації з вирішення поточних питань Оперативна нарада голови райдержадміністрації І. Григоренко з заступниками голови райдержадміністрації та керівником апарату райдержадміністрації з вирішення поточних питань Організатор:Нейман С.В. – керівник апарату райдержадміністрації Час проведення:22.11.2018 08:00 Місце проведення:Кабінет голови райдержадміністрації
09:00 - Виїзний прийом громадян головою райдержадміністрації І. ГРИГОРЕНКО Виїзний прийом громадян головою райдержадміністрації І. ГРИГОРЕНКО Організатор:Катеренюк В.І. – начальник загального відділу райдержадміністрації Час проведення:22.11.2018 09:00 Місце проведення:с. Рідкодуб, Рідкодубівська сільська рада
09:00 - Засідання районної комісії по розгляду заяв з питань призначення житлових субсидій та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям Засідання районної комісії по розгляду заяв з питань призначення житлових субсидій та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям Організатор:Скоропльот Н.І. – начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Час проведення:22.11.2018 09:00 Місце проведення:смт Дворічна, вул. 35 Гвардійської дивізії, 9, каб. № 7
09:00 - « З присвятою замордованим голодом» : виставка – реквієм до відзначення 85-х роковин Голодомору « З присвятою замордованим голодом» : виставка – реквієм до відзначення 85-х роковин Голодомору Організатор:Кіптіла С.І. – директор ЦБС Час проведення:22.11.2018 09:00 Місце проведення:Дитяча районна бібліотека
10:00 - Узагальнення інформації та підготовка звітів про результати районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії та фізики Узагальнення інформації та підготовка звітів про результати районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії та фізики Організатор:Коваль Н.І. – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Час проведення:22.11.2018 10:00 Місце проведення:Відділ освіти, молоді та спорту
10:00 - Семінар-практикум для керівників гуртків науково-технічної творчості Семінар-практикум для керівників гуртків науково-технічної творчості Організатор:Коваль Н.І. – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Час проведення:22.11.2018 10:00 Місце проведення:м. Харків
Докладніше
Посилання  

 

Версія для слабо- зорих