З виступу голови райдержадміністрації з актуальних питань життєдіяльності Дворічанського району. Виступ на радіо січень 2017 року
З виступу голови райдержадміністрації з актуальних питань життєдіяльності Дворічанського району. Виступ на радіо січень 2017 року

Поділитися новиною:

З виступу голови райдержадміністрації з актуальних питань життєдіяльності Дворічанського району. Виступ на радіо січень 2017 року

Шановні земляки!

Вітаю Вас на хвилях Дворічанського радіомовлення. Минули новорічні та різдвяні свята, а отже прийшов час підвести підсумки роботи за 2016 рік та визначити основні завдання на поточний. Щодо реалізації проектів та завдань минулого року будемо говорити в наступних наших ефірах, так як ще готуються статистичні дані. Щодо актуальних питань сьогодення району поговоримо в цій передачі.

Отже, залишається багато звернень щодо оформлення субсидій. На кожному виїзному прийомі громадян з даного питання звітують представники управління соцзахисту населення. Можливе, й це практикується, запрошення їх до місцевої громади для інформування. Це ініціатива, в першу чергу, місцевого голови.

На початок року  із 6376 сімей району отримують субсидію – 4256. І цей показник більший 2015 року. Субсидію на житлово-комунальні послуги протягом 2016 року нараховано на суму 42,2 млн.грн. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено на суму 545,2 тис.грн.

 Станом на 24 січня поточного року на опрацюванні в управлінні соціального захисту населення перебуває близько 200 справ субсидієнтів, з них 56 - на подовження з січня 2017 року автоматично та 12 - вперше звернулися у поточному році. Решта справ, що знаходяться в обробці у зв’язку із змінами в складі сім’ї, прізвища одного із членів сім’ї, ненадання інформації про систему оподаткування фізичної особи - підприємця тощо. Ці справи будуть опрацьовані за умови надходження всієї необхідної для призначення субсидії інформації. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Також є відкритим питання фінансування субсидії на тверде паливо та скраплений газ за 2016 рік у сумі 279,9 тис.грн. Проведені нарахування підтверджено заявкою на виплату коштів. Виплата буде проведена при надходженні фінансування.

Важливим для району є питання добровільного об’єднання територіальних громад.

26.12.2016 року головою Дворічанської селищної ради прийнято розпорядження про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад.

З  26.12.2016 року по 25.01.2017 року проводяться заплановані громадські обговорення  з питання добровільного об’єднання територіальних громад Рідкодубівської, Петро-Іванівської, Тавільжанської, Кутьківської, Вільшанської сільських рад  з центром  в смт Дворічна. Це територіально суміжні громади до селищної ради.

В рамках проведення громадського обговорення відбулися ініційовані селищним головою Магомедовим Фархатом Ашуралійовичем зустрічі та збори з населенням ради. Більшістю голосів підтримано ініціативу селищного голови щодо об’єднання з  Рідкодубівською, Петро-Іванівською, Тавільжанською, Кутьківською, Вільшанською радами  з центром  в смт Дворічна.

18.01.2017 року здійснено робочу поїздку активу Дворічанщини у складі керівництва району та селищного і сільських голів у місто Вовчанськ, з метою отримання досвіду щодо створення об’єднаних територіальних громад. Було пряме спілкування з представниками першої ОТГ в Харківській області. Обговорено проблеми в період становлення нового органу влади та шляхи їх вирішення. Безумовно, що законодавство в повній мірі не відповідає вимогам безтурботного функціонування нової громади, але багато залежить від обраних людей: голови об’єднаної громади, старост та депутатського корпусу. Головне, що дана громада отримує права та повноваження щодо управління територією з усіх життєво важливих питань. І ті реформи, які відбуваються та законодавчі зміни лише посилять нову громаду, нададуть їй можливість вирішуватипитання кожного жителя на місці. Чи то питання оформлення землі, будівництва житла, отримання адміністративних послуг та інші. Не буде потреби їздити в Харків, ходити по обласним службам.

Жителям Дворічанського району на цьому етапі необхідно згуртуватися та прийняти рішення щодо надання можливості обговорити об’єднання на сесіях місцевих рад, утворити ними робочі міжтериторіальні групи длявизначення важливих позицій щодо розвитку цілісної об’єднаної громади. І лише тоді відбувається звернення до обласної робочої групи щодо нашого бажання бути єдиними. А потім ще розгляд питання в Києві. Шлях не короткий, але дуже потрібний.

Ті громади, які мають перспективу утворення в цьому році надають свої пропозиції до розподілу коштів з державного бюджету та мають переваги участі в отриманні коштів з бюджету області.

Інші місцеві ради, є така думка, будуть оцінені як самодостатні, а отже їм треба буде в більшості випадків розраховувати лише на власний фінансовий ресурс та старі можливості.

Враховуючи нашу районну інфраструктуру життєзабезпечення, моя власна думка, територія району повинна залишитися неділимою як єдина громада. Зараз це район, а буде об’єднана територіальна громада. На місцях як управляючі будуть обрані старости та як активісти - депутати. Голову територіальної громади обирають люди району, а не визначає область чи Київ. В новому органі влади буде власний виконавчий комітет, структурні підрозділи по напрямкам. Не потрібно буде придумувати різні програми фінансування з різних бюджетів. Все буде спільне: і повноваження, і відповідальність, і можливості. А саме головне, що люди отримають право вирішувати питання своєї життєдіяльності не виїжджаючи за межі громади.

І наступне питання буде стосуватися перспективних напрямків розвитку району в 2017 році.

Безумовно, що основні залучені інвестиції будуть спрямовані на мережу бюджетних установ освіти, медицини, культури та спорту.

До програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2017 рік подаємо ряд об’єктів, які на сьогоднішній день мають проектно – кошторисну документацію. Це, два проекти по Дворічанській школі (капітальний ремонт фасадів будівлі та по заміні віконних блоків), заміна вікон Мечниківського навчально-виховного комплексу, реконструкція системи опалення Колодязнянської ЗОШ, заміна вікон Камянського навчально-виховного комплексу, реконструкція приміщень прибудови Кутьківської ЗШ І-ІІ ст., капітальний ремонт системи опалення Вільшанської ЗОШ. Загальна сума сягає 5 млн. гривень. Крім того, за місцеві бюджетні кошти готуються ще 5 проектно – кошторисних документацій на суму робіт понад 3 млн. гривень.

До того ж, звернулися до облдержадміністрації за сприянням у придбанні шкільного автобуса для опорної школи, спеціального медичного автомобіля з обладнанням для Центру первинної медико -  санітарної допомоги та асенізаційної вакуумної машини для КП Дворічна.

Також, райдержадміністрацією було подано  4 проекти  до Європейського інвестиційного банку «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», а саме на реконструкцію будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини  КЗОЗ ЦПСМД та три проекти освіти (два по Дворічанському ліцею та по Колодязненській ЗОШ ). Всього на суму близько 8 млн. грн..

В 2017 році продовжимо участь у обласному конкурсі міні проектів «Разом в майбутнє». Планується подати понад  30 проектів на загальну суму більше 4 млн. грн.

Взяли участь в конкурсі Німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)  та вибороли право на реалізацію проекту щодо модернізації та удосконалення надання адміністративних послуг у Дворічанському районі. За рахунок цього та районного бюджету в цьому році плануємо покращити матеріально – технічну базу Центру надання адміністративних послуг та розмістити в адмінбудівлі райради на першому поверсі служби, які надаватимуть прямі адміністративні послуги населенню: юридичні, земельні, архівні, у справах дітей, ветеранів  тощо.

Дуже розраховую, що місцеві бюджети як тогоріч приєднаються до приваблення інвестицій в район з області, держави або, навіть, від міжнародних партнерів. Справа ця спільна, справа ця добра і спрямована вона на покращення життя людей Дворічанського району.

Дякую за увагу, до нових зустрічей на хвилях Дворічанського радіомовлення.

 Ваш голова районної державної адміністрації Валерій Приходько.

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/8531 | Переглядів: 324Дата публікації: 11:11 26.01.2017
Пошук
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
19.04.2019
день - Зустріч голови райдержадміністрації І. ГРИГОРЕНКО з жителями Територіальної громади Зустріч голови райдержадміністрації І. ГРИГОРЕНКО з жителями Територіальної громади Організатор:В. Катеренюк – начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Час проведення:19.04.2019 (протягом дня) Місце проведення:с. Великий Виселок Новоєгорівської сільської ради
08:00 - Оперативна нарада голови райдержадміністрації І. ГРИГОРЕНКО з заступниками голови райдержадміністрації та керівником апарату райдержадміністрації з вирішення поточних питань Оперативна нарада голови райдержадміністрації І. ГРИГОРЕНКО з заступниками голови райдержадміністрації та керівником апарату райдержадміністрації з вирішення поточних питань Організатор:С. Нейман – керівник апарату райдержадміністрації Час проведення:19.04.2019 08:00 Місце проведення:Кабінет голови райдержадміністрації
09:00 - Проведення «прямої лінії» з населенням із актуальних питань сьогодення головою райдержадміністрації І. ГРИГОРЕНКО Проведення «прямої лінії» з населенням із актуальних питань сьогодення головою райдержадміністрації І. ГРИГОРЕНКО Організатор:В. Катеренюк – начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Час проведення:19.04.2019 09:00 Місце проведення:(05750) 7-61-30
09:00 - «Чисте довкілля-справа кожного» екологічна акція до Дня довкілля «Чисте довкілля-справа кожного» екологічна акція до Дня довкілля Організатор:С. Кіптіла – директор ЦБС Час проведення:19.04.2019 09:00 Місце проведення:Центральна районна бібліотека
10:00 - Участь у міжнародній учнівській науково-практичній конференції учнів-членів МАН України «Україна очима молодих Участь у міжнародній учнівській науково-практичній конференції учнів-членів МАН України «Україна очима молодих Організатор:Н. Коваль – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Час проведення:19.04.2019 10:00 Місце проведення:м. Львів
10:00 - Участь команди району у обласних щорічних спортивних змаганнях «Спорт протягом життя» серед учнів закладів загальної середньої освіти з легкоатлетичного чотирьохборства Участь команди району у обласних щорічних спортивних змаганнях «Спорт протягом життя» серед учнів закладів загальної середньої освіти з легкоатлетичного чотирьохборства Організатор:Н. Коваль – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Час проведення:19.04.2019 10:00 Місце проведення:м. Золочів
12:00 - Селекторна нарада обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації О. Скакуна з питання: «Організація та проведення призову на строкову військову службу у квітні-червні 2019 року» Селекторна нарада обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації О. Скакуна з питання: «Організація та проведення призову на строкову військову службу у квітні-червні 2019 року» Організатор:Л. Чудік – заступник голови райдержадміністрації Час проведення:19.04.2019 12:00 Місце проведення:Кабінет голови райдержадміністрації
13:00 - Виявлення неповнолітніх, які вживають алкогольні (слабоалкогольні) напої Виявлення неповнолітніх, які вживають алкогольні (слабоалкогольні) напої Організатор:О. Кісільов – начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Час проведення:19.04.2019 13:00 Місце проведення:Територія Вільшанської сільської ради
13:30 - «Будь природі другом!»: екологічна подорож до Дня довкілля та до Днів заповідників і національних парків «Будь природі другом!»: екологічна подорож до Дня довкілля та до Днів заповідників і національних парків Організатор:С. Кіптіла – директор ЦБС Час проведення:19.04.2019 13:30 Місце проведення:Дитяча районна бібліотека
20.04.2019
день - Забезпечення роботи відділу ведення ДРВ у вихідний день: - підготовка повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року Забезпечення роботи відділу ведення ДРВ у вихідний день: - підготовка повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року Організатор:З. Бекірова – головний спеціаліст відділу ведення ДРВ апарату райдержадміністрації Час проведення:20.04.2019 (протягом дня) Місце проведення:Райдержадміністрація, кабінет № 30
10:00 - Участь команди району у зональному етапі змагань з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед учнів Участь команди району у зональному етапі змагань з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед учнів Організатор:Н. Коваль – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Час проведення:20.04.2019 10:00 Місце проведення:м. Чугуїв
21.04.2019
день - Забезпечення роботи відділу ведення ДРВ у вихідний день: - проведення повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року Забезпечення роботи відділу ведення ДРВ у вихідний день: - проведення повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року Організатор:О. Плескач – начальник відділу ведення ДРВ апарату райдержадміністрації Час проведення:21.04.2019 (протягом дня) Місце проведення:Райдержадміністрація, кабінет № 30
Докладніше
Посилання
 

 

Версія для слабо- зорих