|
Основними завданнями акції є:
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період Кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав із 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.
Головна мета Кампанії – привернути увагу до чутливої теми гендерного насильства, а також об’єднати суспільство у боротьбі з ним.
Слід зазначити, за даними опитування Фонду ООН у галузі народонаселення кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка вважають, що можна виправдати фізичне насильство чоловіка по відношенню до дружини. Майже половина населення вагаються із відповіддю на запитання: «Що таке психологічне та економічне насильство?».
Таке ставлення й необізнаність призводить до певних негативних психологічних та економічних наслідків у країні.
Науковцями встановлено, що:
-діти скривджених матерів у 6 разів частіше намагаються накласти на себе руки, 50 % їх схильні до зловживань наркотиками та алкоголем;
-майже 100 % матерів, які зазнали насильства, народили дітей хворими (неврози, енурез, з порушеннями психіки);
-практично всі бездомні діти – жертви домашнього насильства;
-діти бувають втягнутими в домашнє насильство, коли намагаються захистити своїх матерів від знущання;
-у 55 % випадків, коли чоловіки б’ють своїх партнерок, вони також ображають своїх дітей;
жінки – жертви домашнього насильства починають виявляти відчуженість або ворожість у ставленні до дітей.
Центр гендерної культури щорічно долучається до Кампанії з протидії насильству.
11 січня 2019 набули чинності зміни до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства. Новий закон передбачає притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка вчиняє домашнє насильство.
На території Дворічанського району заплановано ряд заходів в рамках загальнонаціональної акції «16 днів проти насильства».
Тематичний відеоролик до Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» і спільний відеоролик Міністерства соціальної політики України та обласних, Київської міської державних адміністрацій «Діємо разом проти насильства» рекомендуємо переглянути на офіційному сайті https://www.msp.gov.ua/main/prescentr.html фіційного YouTubr каналу Міністерства соціальної політики України https://www.youtube.com/channel/UCV48S52Jfftan7zygXqZi5w
Розірви коло! Не будь осторонь!
Підготовлено Управлінням соціального захисту населення
Дворічанської районної державної адміністрації
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/13436 | Переглядів: 769 | Дата публікації: 16:44 30.11.2020 |