Дворічанське лісництво інформує
Дворічанське лісництво інформує

Поділитися новиною:

Дворічанське лісництво інформує

Пожежа - найлютіший ворог

Збереження лісів - завдання першочергової важливості як для працівників лісової галузі, гак і для Громадян. Ліс - це легені планети, котрі щороку потерпають від загального недбальства, що зводиться до випалювання сухої рослинності (від початку сходу снігового покриву до глибокої осені), засмічення побутовими та промисловими відходами, вирізання лісосмуг «нечистими на руку ділками» та багато іншого. Як свідчить стан галявин, пришляхових територій, та так званих зон відпочинку, люди не часто замислюються над тим, що лісу також потрібен відпочинок. Всі ми, нарешті, повинні зрозуміти, що, найчастіше, своїми безвідповідальними вчинками ми завдаємо лісовим насадженням непоправної шкоди.

Державний лісовий фонд по Дворічанському лісництву ДП «Куп'янське лісове господарство» складає 5843 га, більшість з них, 65% -хвойні масиви. Лісівники Дворічанського лісництва навесні цього року провели садіння (10,2 га) та доповнення (84,7 га) лісових культур сосни звичайної та дуба черешчатого. Задля збереження лісових масивів проведено навколо лісових культур, доріг та просік створення мінералізованих смуг (39 км) та догляд за існуючими смугами (285 км), проведено догляд за існуючими лісовими культурами на площі 54 га. У лісовому розсаднику лісництва вирощуються сіянці сосни та дуба, які висаджуватимуться весною 2021 року на ділянках, що потребують відтворення.

Та всі ці виконані роботи стають марними через ПОЖЕЖУ.

Обов'язки громадян щодо забезпечення пожежної безпеки, у тому числі і е лісових масивах, встановлюються Законом України «Про пожежну безпеку» Враховуючи його положення, громадяни повинні дотримуватись правил пожежної' безпеки та виховувати своїх дітей обережному поводженню з вогнем.

02.09.2020 р. через займання сміття та стерні полум’я перекинулось на лісе інших користувачів. На території Дворічанського району виникла масштаби* пожежа, яка завдала непоправної шкоди лісовим насадженням та жителям с. Гороб'ївка. Лісові масиви, які створювались сотні літ, були знищені в перші годиш пожежі, через сильний вітер. І хоча на боротьбу з вогнем стала вся громада ж тільки району, а й області, повністю пожежу вдаюсь загасити лише 06.09.2020 р близько 15 години. Загальна площа лісового масиву, охопленого пожежею, склад; 385,7 га, в тому числі: незімкнутих лісових культур - 47,9 га. молодняків - 94,7 га середньовікових насаджень - 48,5 га. Втрати на відтворення цих лісових ділянок за попередніми обрахунками, сягатимуть більше 108 млн. грн., і нам всім необхідні прикласти руки до їх відновлення, бо інакше, наші діти та внуки житимуть ; піщаній пустелі. До того ж повне відновлення займе не одне десятиріччя.

Тому ми, працівники лісової галузі району, звертаємося до Вас, шановні громадяни, із настійним проханням вести себе належним чином, як у лісі, так і біля нього:     не порушувати обмежень щодо в'їзду у хвойні ліси в період пожежонебезпечного сезону, не засмічувати галявин при відпочинку, перешкоджати влаштуванню смітників біля лісових масивів, випалювання стерні та сухої рослинності, бо всі ці фактори можуть призвести до трагедії. Будьте дбайливими у своєму ставленні до природи і вона вам віддячить своєю красою, любіть її і небезпека нас обминатиме.

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/13176 | Переглядів: 1538Дата публікації: 10:28 17.09.2020
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців