У ХОДА обговорили заходи щодо збереження об’єктів культурної спадщини регіону
У ХОДА обговорили заходи щодо збереження об’єктів культурної спадщини регіону

Поділитися новиною:

У ХОДА обговорили заходи щодо збереження об’єктів культурної спадщини регіону

Селекторна нарада відбулась 28 серпня під головуванням заступника голови ХОДА Євгенія Грицькова

За його інформацією, на території Харківської області налічується 9430 пам’яток, з них 6896 пам’яток археології, 2465 пам’яток історії та 69 пам’яток монументального мистецтва.

«Одним з пріоритетних завдань пам’яткоохоронного законодавства є збереження об’єктів культурної спадщини, зокрема, шляхом укладання охоронних договорів», - зазначив Євгеній Грицьков.

За словами директорки Департаменту культури і туризму ХОДА Людмили Терещенко, станом на сьогодні лідерами регіону за оформленням таких договорів є Сахновщинський, Валківський, Лозівський, Балаклійський, Золочівський, Дергачівський, Богодухівський, Борівський, Дворічанський, Ізюмський, Кегичівський, Куп’янський, Печенізький, Шевченківський.

«Також  хочу звернути увагу керівництва наступних районів , яким необхідно активізувати роботу у цьому напрямку, це Зміївський, Нововодолазький та м. Первомайський, якими не відпрацьовувалося питання укладення охоронних договорів взагалі, - сказала Людмила Терещенко. - Інші райони надсилали проєкти договорів й вони знаходяться в процесі доопрацювання». 

Також під час заходу обговорили питання визначення першочергових охоронних заходів та пріоритетних пам’яток, які потребують невідкладних ремонтних (реставраційних) робіт, необхідність здійснення погодження документації із землеустрою з органом охорони культурної спадщини у випадках, визначених Земельним кодексом України, та необхідність розроблення історико-архітектурних опорних планів історично населених міст Харківської області.

Людмила Терещенко зазначила, що наразі відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 «Про затвердження Списку історично населених місць України» на території Харківської області визначено 16 історично населених місць. Та лише у трьох з них оформлено історико-архітектурні опорні плани.

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/13114 | Переглядів: 1825Дата публікації: 12:55 28.08.2020
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців