Патронат над дитиною – теж робота
Патронат над дитиною – теж робота

Поділитися новиною:

Патронат над дитиною – теж робота

В Україні набирає обертів новітня форма сімейного виховання – патронатна сім’я

На жаль, не всі батьки в змозі надати дітям любов, підтримку, турботу, не всі можуть навчити будувати власну сім’ю, прищепити моральні цінності та духовність, задовольнити власні потреби. І тоді ці сім’ї потребують підтримки. І постає питання, куди влаштовувати дітей на момент, коли батьки будуть долати складні життєві обставини? Саме тому в нашій країні запровадили патронат над дитиною – послуга тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Яка мета патронату над дитиною?

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

 Що це дасть для дитини?

Безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Що це дасть батькам дитини?

Можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.

Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме: – новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; – підкинуті, знайдені діти; – безпритульні діти; – діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров‘ю; – діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; – діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них. Одночасно під патронат в одну сім’ю влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

 Який термін перебування дитини в патронаті?

Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Які ж вимоги до патронатного вихователя? 
Патронатний вихователь - це повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання власних дітей та має відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування).Обов’язкова умова: патронатний вихователь має бути безробітним, бо основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно йому нараховуватиметься страховий стаж.

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості, а саме  5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на час влаштування дітей, на їх утримання виплачується окремо соціальна допомога у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів за кожен місяць перебування на кожну дитину.
За більш детальною інформацією звертайтеся до Дворічанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт. Дворічна, пров. Спортивний, 14, тел.7 -77-70

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/13068 | Переглядів: 942Дата публікації: 11:29 18.08.2020
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців