А СУДДІ ХТО?
А СУДДІ ХТО?

Поділитися новиною:

А СУДДІ ХТО?

Комедія А.С. Грибоєдова «Горе от ума», свого часу викликала небувалий ажіотаж і до нашого часу залишається джерелом цитат і афоризмів.

.  Звідти родом і знаменита «А судді хто?».  Через неї автор хотів сказати читачеві, що найчастіше люди, які самі не здійснювали благе, занурилися в безбожність і не мають поняття про шляхетність схильні судити людей.  Але для початку варто подивитися всередину себе і зрозуміти, чого стоїш ти сам… Про це та інше можна вести тривалий діалог, але, в даному випадку, мова піде про футбол. І риторичне перед грою запитання «А судді хто?» додавало оптимізму і впевненості. Бо на гру чергового туру обласної першості асоціацією футболу Харківщини були призначені молоді та перспективні арбітри, які обслуговують матчі першості України серед команд ДЮФЛ. Отже, мабуть, мають певний вишкіл, підготовку і новітнє розумове «оснащення» зі світу футболу. А ще – бажання реалізуватися, самовдосконалюватися, розвиватися і прагнути до кращого. Але… Людям, які мають до футболу непряме відношення (тобто, не встигнувши побути у якості гравців, взялися їх судити), надзвичайно важко трактувати той чи інший ігровий епізод. В чому ми, власне, зайвий раз переконалися. Але про все по порядку.

Перед матчем шостого туру дворічанська команда мала незавидне турнірне становище аутсайдера поточних змагань. Дивно, але провівши практично на рівних абсолютно всі поєдинки першого кола скороплинного чемпіонату області, наша команда здобула лише одне очко і опинилася на дні таблиці. Причини невдач криються у багатьох аспектах і це тема окремої розмови. Нинішній сезон проводить значно оновлена і омолоджена команда. На звітний матч дворічани не дорахувалися у складі великої кількість провідних виконавців, які були задіяні у попередніх матчах поточного сезону. За сімейними обставинами гру пропускали Коравчук, Новіков і Карпович, через виробничу необхідність – Порада, С. Комісаров, Кононов і Карєлов, через прикрі травми – Ільченко і Сєвєрін. Практично, ще один ігровий склад. Але, як відомо, у всіх негараздах є й своя доля позитиву. На стартовий матч другого кола виклик до команди отримали зовсім юні гравці, які тільки роблять перші кроки у дорослому футболі. Вони – Строєв, Гараган, Мікула, Ключко, Короткий та інші, разом з досвідченими виконавцями – Дорошенком, В. Ткаченком, А. Комісаровим і Бондаренком, склали основу команди, яка протистояла у грі ізюмській команді «Крем’янець». І такий сплав досвіду і молодості дав свої плоди. Оновлена дворічанська команда заграла у швидкісний футбол, широко граючи флангами, використовуючи всі зони для атак і використовуючи найменші спроби для створення небезпеки біля воріт суперників. Словом, налаштування на гру було позамежним. Та і незвична позиція аутсайдера не давала спокою, тож перед власними вболівальниками ФК «Дворічна» бажав реваншуватися за прикрі попередні невдачі.

Гра подобалася глядачам. М’яч практично не затримувався у центральній зоні. Дворічани грали широко, небезпечно комбінуючи по всьому фронту атак. Атаки місцевої команди несли небезпеку і тримали в напрузі воротаря і захист гостей. Але найбільш небезпечний момент біля воріт ізюмчан виник наприкінці третини гри. Підступний удар з лінії карного майданчика від Е. Ключка воротар відбив, але м’яча не втримав. Першим на добиванні був стрімкий Д. Гараган, але досвідчений страж воріт гостей рішуче пішов у зіткнення і накрив шкіряну кулю у останню мить. Над воротарськими володіннями суперників раз-по-раз нависала загроза. Але свисток арбітра відправив команди на перепочинок.

 По перерві темп гри не спав, але стало більше боротьби у центральній зоні в намаганні заволодіти територіальною перевагою. По такому розвитку подій, на фоні загальної втоми, пішли жорсткі стики, які часом переходили рамки правил. Арбітр слушно дістав «гірчичника» кілька разів і остудив пил гравців, аж доки на повторне попередження награв захисник гостей. Маючи чисельну перевагу, дворічани ще більш наполегливо діяли у нападі, притискаючи опонентів до власних воріт. Гол, як кажуть, назрівав і був він, гадаю, справою часу. Але, гості, які зрідка контратакували і шукали шанси для загострення біля наших воріт, здобули шанс на … пенальті. Неузгоджені дії арбітрів, яким не вистачило футбольних навичок, вмінь і знань (а звідки вони їх матимуть у 20 років?), неправильне трактування епізоду і Правил гри призвели до одинадцятиметрового. Після спірного епізоду, коли арбітр, умовно кажучи, просто «притяг» пенальті у наші ворота і тривалої паузи, удар таки відбувся. Нападник гостей не схибив – 0:1. За чверть години, що залишалися до фінального свистка, наша команда відрядила великі сили в атаку у намаганні врятувати гру. І щонайменше три-чотири нагоди мали наші футболісти аби уникнути поразки, а, можливо, і здобути перемогу, але не поталанило. Таким чином, долю поєдинку вирішила результативна помилка бригади арбітрів, яка прийшлася на користь наших суперників. Після фінального свистка гості безмежно раділи перемозі (ще б пак!), господарі були засмучені і обурені, а судді, разом з делегатом ХОАФ піддалися різкому осудженню і словесній критиці з боку численних уболівальників  і фахівців футболу.

Говорити про вмотивовану упередженість не буду, та й не хотілося б. Але факт залишається фактом, нас просто «пограбували» у нас дома та ще й посеред білого дня, перед очима двох сотень вболівальників. Прикро, що суддівська кар’єра молодих арбітрів, яких так захищав і покривав делегат матчу (чи для цього він призваний на гру???) починається із таких ганебних вчинків. Зрозуміло одне, що нам від того не легше, тим більше – з огляду на турнірне становище. Але, як давно відомо, музику замовляє той, хто платить за це кошти. Схоже, що горе-арбітри вирішити поставити крапку ще на одній команді обласного чемпіонату. Так зрештою дочекаємося, що в обласному футболі залишиться кілька команд. Судити буде нікого, шановні арбітри, тож робіть свою справу з честю, поки є ще з ким робити…

Бригада арбітрів покинула стадіон низько похиливши голови, але що нам з того і хто відповість за «вкрадені» очки??? «Все змінюється!» - резюмував делегат матчу. Незрозуміло тільки, змінюється в Правилах гри чи у відношенні до окремих команд? Я особисто не впевнений, що такий імідж для молодих арбітрів додасть їм авторитету надалі. Невдовзі, за моєю інформацією, вони мають обслуговувати матч всеукраїнських змагань. За таких знань і прийнятих рішень прикро буде не лише за арбітрів, а й за весь харківський футбол. На жаль…

Наразі ФК «Дворічна» продовжує залишатися в нижній частині таблиці, що ніяк не відповідає налаштуванню, амбіціям, можливостям і грі команди. До тих негараздів, які є в команді – життєвих, додаються нові фактори, які заважають у просуванні турнірними сходами. Дуже прикро… Матч наступного туру дворічани проведуть у далекій Сахновщині, а на своєму полі зіграють майже за місяць.

Віктор Каща

Фото Віктора Кіптілого

 

Альбом: А СУДДІ ХТО?
Альбом: А СУДДІ ХТО?
Альбом: А СУДДІ ХТО?
Альбом: А СУДДІ ХТО?
Альбом: А СУДДІ ХТО?
Альбом: А СУДДІ ХТО?
Альбом: А СУДДІ ХТО?
Альбом: А СУДДІ ХТО?
Альбом: А СУДДІ ХТО?
Альбом: А СУДДІ ХТО?
Альбом: А СУДДІ ХТО?
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/12967 | Переглядів: 718Дата публікації: 09:47 27.07.2020
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців