ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА

Поділитися новиною:

ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА

Одинадцять років тому перестало битися серце палкого прихильника волейболу, корінного дворічанина, майстра спорту СРСР з волейболу, судді Всесоюзної і національної категорії з волейболу Миколи Івановича Костенка.

За життя Микола Іванович фактично «привіз» пляжний волейбол на Дворічанщину, допомагав у становленні волейболу, завжди залюбки надавав нагородну атрибутику для змагань і методичну допомогу у проведенні турнірів. Нині, в пам'ять про легендарного дворічанського спортсмена, проводиться турнір з волейболу пляжного. Центром проведення традиційних змагань стали піщані майданчики поблизу центрального пляжу річки Оскіл. Учасниками регіонального змагання стали представники Дворічанського, Куп’янського і Великобурлуцького районів. Загалом у змаганнях стартувало двадцять п’ять команд – 17 чоловічих і 8 жіночих.

         Представниці прекрасної статі взяли старт по турнірній сітці для восьми команд і виборювали першість за ігровою схемою до двох поразок. Результатом попередніх цікавих двобоїв став вихід до півфіналів найсильніших команд. У першому поєдинку за вихід до головного матчу дня сперечалися дві команди із Дворічанщини: «Топільчанки» (Ю. Громова – С. Декалюк) і «Victorу» (В. Рущак – І. Ногіна). Сильнішою у цьому двобої вийшла команда  КМС України по класичному волейболу Ірини Ногіної – 2:0 (15:7; 15:13) і першою кваліфікувалася до фіналу. В іншій парі півфіналістів перемогу над юною дворічанською парою «Пузяки» (К. Близнюк – Д. Кіптіла) здобув куп’янський дует «Спайс» (І. Саяпіна – В. Меркело) – 2:0 (15:5; 15:3). У «бронзовому»  фіналі молодь зберегла більше фізичних сил і кращі шанси на призовий успіх, аніж їх старші за віком суперниці. У підсумку, команда шкільного віку «Пузяки» переграла студентський дует «Топільчанки» з рахунком 2:0 (15:5; 16:14). А головний матч дня несподівано для господарів завершився перемогою дуету волейболісток із Куп’янщини – 2:0 (16:14; 15:7), які більше прагнули до перемоги і зуміли довести свої зазіхання на лідерство.

         У чоловічій сітці шлях до п’єдесталу торували сімнадцять волейбольних двійок за подібною ігровою схемою до двох невдач. Сито попередньої боротьби дало кілька несподіваних результатів, але робити висновки із тих перемог чи поразок було зарано. Відомо, що команди, в такий спосіб, часто обирають собі конкурента і прокладають дорогу до вершини або шляхом переможців, або ж вдаються до хитрощів і крокують шляхом переможених. З різних турнірних стежок до півфіналів потрапили команди «Оскіл-2» Куп’янськ (Д. Руденко – А. Блохін) і «Моноліт» (у складі дворічанина В. Рубцова і куп’янчанина Ю. Теплякова). Сильнішими у протистоянні виявився куп’янський дует – 2:0 (15:11; 15:11). Для виявлення фіналіста у другому півфінальному протистоянні знадобилося три партії. Куп’янський дует «Оскіл» (Р. Тепляков – К. Богданов) у вирішальному сеті здолав дворічанський «Факел» (В. Домнін – Д. Гуря) – 2:1 (15:11; 8:15; 15:11).

Настала пора вирішальних протистоянь. Через велику втому і отримане ушкодження, від «бронзової» сутички, на жаль, відмовився найстарший дует турніру В. Рубцов – Ю. Тепляков (вік учасників на двох склав майже 80 років). Отож, володарів третього місця було оголошено без гри. «Бронзові» нагороди здобув дует у складі дворічан В. Домніна і Д. Гурі. Фінальна сутичка знову, як і торік, обіцяла захоплююче куп’янське протистояння. Перший сет став свідченням напруженої боротьби і перемоги «Оскола» –16:14. В другому сеті спостерігалася цікава суперечка і все йшло до третього вирішального відрізку. Але.. наступила доволі несподівана розв’язка  за крок до перемоги команди «Оскіл-2» у другому сеті за рахунку 14:8. Команда, яка мала шанси перевести гру в «овер-тайм» знялася з турніру… Несподівано, але причиною тому послужила надто емоційна поведінка…власних уболівальників. «Щира підтримка» своєї команди коштувала для другого складу «Оскола» продовження боротьби. Прикро, що в такий спосіб завершився фінал, але факт залишається фактом. І вини господарів та організаторів, як стверджував дехто, в цьому бути апріорі не може. При цьому, переможного здобутку пари у складі Р. Теплякова і К. Богданова це аж ніяким чином не применшує.

Переможців і призерів у жіночому та чоловічому розрядах нагороджено спортивними призами і грамотами районного центру «Спорт для всіх». Пляжний спортивний сезон у розпалі. Вже незабаром стартують нові регіональні та внутрішні змагання. Протистояння обіцяють цікаву боротьбу суперників, які скучили за грою і активним дозвіллям. От би тільки псевдофанати не заважали… Втім, найбільш активним і адекватним вболівальникам куп’янських волейболістів слід віддати належне і сказати спасибі за організовану підтримку і емоційне вболівання, за драйв і енергетику. Добре коли все добре і коли емоції не переходять через край!

Віктор Каща

Фото з архіву автора

Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Альбом: ПАМ’ЯТІ КОСТЕНКА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/12874 | Переглядів: 912Дата публікації: 17:09 30.06.2020
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців