ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ

Поділитися новиною:

ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ

Радо зустріла Дворічанщина учасників чергового регіонального шахового турніру

Ще б пак! Після майже трьох місяців вимушеної перерви  відбувся рестарт спортивних змагань. Понад два десятки шахістів різних поколінь, повели шахову суперечку за високі здобутки четвертого за ліком турніру пам’яті ветерана спорту, сильного першорозрядника із шахів, судді по спорту, відомого далеко за межами району, краєзнавця і активного дописувача районної газети «Дворічанський край» Миколи Андрійовича Плескача. Cтежки до вершин шахового Олімпу шахісти торували у боротьбі за швейцарською системою у сім турів. Серед учасників, окрім господарів, у боротьбу вступили потужні шахісти із Куп’янського району і міста Куп’янська, а також єдиний представник Великобурлуччини О. Сазонов. Приємно відзначити, поруч із досвідченими метрами шахового спорту, участь у традиційному змаганні молодих шахістів. Шахові протиборства відбувалися у щойно відремонтованому приміщенні ігрової кімнати адміністративного будинку районного стадіону «Колос».

 Стартовий тур чергового розіграшу завершився без гучних сенсацій, всі досвідчені шахісти здобули перемоги і почали прокладати шлях до шахового Олімпу на вершину турнірної таблиці. Після другого туру непереможених залишалося шість, саме їм і належало поборотися за призові місця. Невдахам стартових турів довелося надолужувати згаяне у дебюті. Впевненою грою з початку змагань відзначилися досвідчені О. Сазонов із Шипуватого, В. Небувайло та І. Гончаренко з Куп’янська і юний А. Кравченко з Ківшарівки. Серед дворічан впевнено стартував досвідчений М. Біляєв, який набрав два бали у двох турах. Надалі суперники демонстрували безкомпромісну гру, про що свідчать лише чотири нічийних партії за весь турнір. Одноосібний лідер визначився після третього туру, ним став відомий на Харківщині шахіст О. Сазонов, який був переможцем подібного змагання у рік його дебюту (2017).

Здолавши майже половину дистанції на одному диханні, спортсмен із Великобурлуччини продовжив упевнений рух турнірними сходами. Перемоги лідеру давалися непросто, серед опонентів Олександра були знані майстри шахової справи. Беззаперечно, найцікавішою і найбільш видовищною була партія четвертого туру, у якій Сазонов зіграв проти юного шахового дарування, п’ятнадцятирічного Артема Кравченка – минулорічного переможця турніру. Запекле протистояння завершилося на користь бурлучанина у ендшпілі. Наступала розв’язка турніру і за шахівницями ставало дедалі цікавіше. Кінцівку турніру, як і стартові поєдинки, О. Сазонов провів упевнено, здобувши перемоги над досвідченими куп’янськими шахістами І. Гончаренком та В. Чуйком. І лише в останньому турі втратив пів бала, звівши до нічиєї шахову партію проти надто досвідченого В. Небувайла із Куп’янська. Проте, це аж ніяк не завадило Олександру святкувати впевнену перемогу на представницькому змаганні. Єдина поразка в пасиві від переможця, залишила на другій позиції молодого і талановитого А. Кравченка із Ківшарівки (6 очок у заліку), військовий пенсіонер із Куп’янщини В. Небувайло замкнув трійку призерів (5 набраних очок).

 А що ж дворічани? Після впевненого старту М. Біляєв отримав три нулі у пасив, невиразною і далекою від оптимальної була гра іншого лідера шахового спорту району Г. Ковальова, три тури зі старту «забаранив» В. Лиманський, схожа ситуація була і у грі М. Кучера, нестабільно цього разу виступав досвідчений С. Міщенчук, а юні шахісти підростаючого покоління переважно поступалися у грі ровесникам із Куп’янщини. Найкращий здобуток серед місцевих спортсменів належить М. Кучеру із Западного, який зумів таки зібратися і набрати чотири бали – він шостий. До десятки кращих за підсумками змагання увійшли досвідчені М. Біляєв (8 місце) і С. Міщенчук (9 місце), а також юний Сергій Біляєв із Кам’янки, який замкнув десятку кращих на турнірі. У всіх названих спортсменів по чотири бали у доробку. Успіх юного шахіста – призера обласних змагань у складі збірної району минулого року, приємна новина з огляду на перспективу.

 Переможця і призерів турніру нагороджено тематичними грамотами і спортивними призами районного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Не залишилися без відзнак і господарі. Традиційні призи наймолодшому і найдосвідченішому учасникам отримали дворічани – тринадцятирічний школяр із райцентру Нікіта Бологов і майже восьмидесятирічний В.І. Івашкевич.

За надану матеріальну допомогу для організації чаювання учасників під час перерви у змаганнях, від себе особисто і від шахістів щиро дякую приватному підприємцю О.О. Лебединському. Нехай ваші добрі справи у такий непростий час повертаються до Вас сторицею.

             Віктор Каща

Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Альбом: ВІДНОВЛЕНО СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/12790 | Переглядів: 983Дата публікації: 08:16 16.06.2020
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців