ЧОРНОБИЛЬ – біль кожного!
ЧОРНОБИЛЬ – біль кожного!

Поділитися новиною:

ЧОРНОБИЛЬ – біль кожного!

Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок.

Понад тридцять  років минуло від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенна катастрофа, спричинена вибухом на Чорнобильській АЕС. Протягом свого історичного розвитку людство зазнало багато горя, змушене було боротися за існування на Землі, його спіткали епідемії, стихійні лиха, війни… Однак усі ці події рано чи пізно відходили в минуле, пережиті й подолані, залишаючи по собі лише спогади, тимчасом як Чорнобильська катастрофа фактично нездолана, оскільки головним її наслідком є радіація, незрима й невідчутна, здатна діяти протягом тисяч років і на величезних територіях.

       У Дворічанському районі проживає 164 особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з них: 

- 1 категорії 14 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, та 2 особи, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС;

 - 2 категорії 55  учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС та 2 особи, постраждалих від аварії;            

- 3 категорії 51 особа, постраждала від наслідків аварії; 

- 16 дітей, віком  до 18 років;

- 12 дружин,  померлих громадян,  із числа ліквідаторів наслідків аварії, смерть яких пов`язана з Чорнобильською катастрофою;

- 12 осіб, постраждалих від наслідків аварії,  це евакуйовані та переселені з зони ЧАЕС 4 категорії.

      Основним законодавчим актом, який регулює порядок надання пільг чорнобильцям є Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно якого постраждалі громадяни мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг. Пільгами на оплату житлово-комунальних послуг користуються 53 особи, 12 осіб отримують житлову субсидію.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щомісячно проводиться нарахування та виплата компенсації вартості продуктів на харчування, 73 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  розмір  якої затверджений Наказом Міністерства соціальної політики України від 22.01.2020 № 42 та становить для громадян, віднесених до категорії 1 – 393,00 грн., та для категорії 2- 196,50 грн. Станом на 01.04.2020  отримало компенсацію 16 осіб на загальну суму  виплат з початку року 18864,00 грн. та 57 осіб на загальну суму 33601,50 грн. відповідно до категорій.

 Щорічно виплачується допомога на оздоровлення деяким категоріям громадян - інвалідам 1 та 2 групи, з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,  в розмірі 120,00 грн.,  інвалідам 3 групи в розмірі 90,00 грн., учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії - 100,00 грн., 3-ої категорії -  75,00 грн. Всього отримали компенсацію 88 осіб на загальну суму 8500 грн.

Забезпечено безоплатним  придбанням ліків за рецептами лікарів  у І кварталі 2020 року 23 особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 15631,76 грн. Річна сума на забезпечення ліками  за рецептами лікарів складає 74120,00 грн.

         Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи мають право на безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них). На 2020 рік затверджено кошти в сумі  8200,00 грн. 2 потерпілі особи вже скористалися правом на безплатне зубопротезування на суму 4160,00 грн..

         Постраждалі 1 та 2 категорії, мають право на додаткову відпустку зі збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік. Дане право використовують 3 працюючих ліквідатора наслідків ЧАЕС.  На 2020 рік  потреба в цих видатках становить 20,5 тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  і «Про жертви нацистських переслідувань» 14 ліквідаторів 1 категорії отримали одноразову виплату до Дня Перемоги на загальну суму 49520,00 грн. 

        Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” визначено право постраждалих громадян на позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням чи отримання за їх бажанням грошової компенсації. Згідно Порядку «Надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для отримання у наступному році санаторно-курортного оздоровлення постраждалі громадяни, повинні надати до Управління соціального захисту населення відповідну заяву до 15 жовтня поточного року.

          Так, у 2020 році за рахунок державного бюджету планується забезпечити санаторно-курортними послугами 4 ліквідатори 1 категорії на загальну суму 36000,00 грн., при цьому постраждала особа самостійно обирає санаторно-курортний заклад для оздоровлення. Для забезпечення  санаторно-курортними послугами  ліквідаторів наслідків ЧАЕС 2-ї категорії надано субвенцію з обласного бюджету на загальну суму 55716 грн., що дасть можливість оздоровити 6 осіб.

Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи. А пам'ять про трагедію навчить нас цінувати мир і спокій. Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Обов'язок кожного з нас – добре пам'ятати, що Україна -  одна, і треба її берегти.

                                                                                                Управління соціального захисту населення

                                                  Дворічанської районної державної        

                                                  адміністрації

 

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/12486 | Переглядів: 945Дата публікації: 14:27 24.04.2020
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців