На Харківщині підтверджено 54 випадки COVID-19
На Харківщині підтверджено 54 випадки COVID-19

Поділитися новиною:

На Харківщині підтверджено 54 випадки COVID-19

На даний час випадки захворювання зафіксовано в місті Харків та семи районах області.

Останні дані щодо епідеміологічної ситуації в регіоні озвучив голова ХОДА Олексій Кучер під час селекторної наради 16 квітня.

Він відзначив, що станом на ранок в області було зафіксовано 40 випадків коронавірусної хвороби. У порівнянні з іншими регіонами, це  досить невелика кількість захворювань. Але за останню добу підтверджено низку нових випадків, і ситуація стрімко ускладнюється.

За інформацією, яку озвучила в ході наради в.о. головної санітарної лікарки області Любов Махота, станом наразі в регіоні зареєстровано вже 113 випадків підозри на коронавірусну хворобу.

«До  епідпроцесу, крім міста Харків, де зареєстрована більшість випадків, залучено сім районів області: Балаклійський, Валківський, Дергачівський, Зміївський, Красноградський, Лозівський та Харківський. Зареєстровано три сімейні осередки інфекції: у Лозівському, Балаклійському районах та місті Харків. З 10 квітня ми розпочали обстежувати матеріал хворих на пневмонію. Обстежено близько 400 хворих, отримано 22 позитивні результати, що свідчить про значне розповсюдження інфекції серед населення», - повідомила Любов Махота.

За останній тиждень в області зареєстровано 5 випадків COVID-19 серед медпрацівників. Занесення інфекції відбулися до 5 стаціонарів міста Харків та трьох лікарень у районах області.

Серед закладів - міська клінічна лікарня №13, де захворювання виявлене у трьох пацієнтів та двох медичних працівників.

У ході наради Олексій Кучер доручив негайно встановити коло осіб, які лікувалися в закладі та контактували з медпрацівниками, та провести ПЛР-тестування.

«Ми розуміємо, що кількість осіб, які з ними контактували, є досить великою. Нам необхідно встановити усіх медпрацівників, усіх, хто перебував на лікуванні та контактував з цими людьми – і усім провести ПЛР -тестування. Звертаюсь до санлікаря: щоб ці тести були проведені негайно, це дуже важливо», - підкреслив голова ХОДА.

Також було прийняте рішення про посилення протиепідемічних заходів в селі Високопілля Валківського району, де зафіксований єдиний випадок смерті від коронавірусної хвороби в області.

«Ми рекомендуємо органам місцевого самоврядування Валківського району закрити межі кордону населеного пункту. Я вважаю, це є необхідним заходом, який обмежить пересування осіб. Це те, що дійсно вплине на припинення розповсюдження вірусу в цьому районі», - зауважив Олексій Кучер.

Як повідомив заступник голови ХОДА Тарас Пастух, напередодні в 11 осіб, які контактували з померлою жінкою, були відібрані зразки для тестування: 9 з них виявилися позитивними.

«Сьогодні було зроблено додатково ще 15 тестів, результати ще не відомі, але чекати з прийняттям тих чи інших рішень неможна. Тому ми рекомендували місцевій комісії з надзвичайних ситуацій юридично оформити процедуру, щоб унеможливити пересування мешканців всередині села і запобігти контактам з мешканцями інших населених пунктів», - розповів Тарас Пастух.

Спеціальні патрулі контролюють пересування мешканців Високопілля на всіх в’їздах до населеного пункту відучора. Їхня кількість буде збільшена, щоб зупиняти тих, хто захоче залишити населений пункт невеликими дорогами чи стежками.

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/12467 | Переглядів: 486Дата публікації: 07:51 17.04.2020
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців