Дворічанська районна державна адміністрація наголошує!
Дворічанська районна державна адміністрація наголошує!

Поділитися новиною:

Дворічанська районна державна адміністрація наголошує!

Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Пам'ятаймо, що під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Крім  того, дим негативно впливає і  на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на ділянках, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів.

Дії по самовільному спалюванню сухої трави є порушенням вимог Законів України "Про охорону атмосферного повітря" (ст.16), “Про охорону навколишнього природного середовища” (ст.12; 22) та правил пожежної безпеки.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність (ст. 77-1 КУпАП "Самовільне випалювання рослинності або її залишків", ч. 1 ст. 77 КУпАП «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах») та кримінальна (ст. 245 КК України "Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу").

Звертаємося до всіх мешканців Дворічанщини з проханням дотримуватись природоохоронного законодавства, правил благоустрою та пожежної безпеки.

Тож будьмо відповідальними, бережімо себе, своє майно і довкілля!

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/12371 | Переглядів: 370Дата публікації: 13:15 26.03.2020
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців