ЗВЕРНЕННЯ
ЗВЕРНЕННЯ

Поділитися новиною:

ЗВЕРНЕННЯ

до голови Харківської обласної державної адміністрації О.В.Кучера, голови Харківської обласної ради С.І.Чернова, народного депутата України Д.О.Шенцева щодо збереження системи надання медичних послуг сільському населенню

ЗВЕРНЕННЯ

до голови Харківської обласної державної адміністрації О.В.Кучера,

голови Харківської обласної ради С.І.Чернова,

народного депутата України Д.О.Шенцева

щодо збереження системи надання медичних послуг

сільському населенню

 

Протягом останніх років на виконання вимог медичної реформи у Дворічанському районі здійснено  реорганізацію установ охорони здоров»я. Два комунальні заклади реорганізовано у комунальні некомерційні підприємства.

В районі  медичні послуги надають амбулаторії загальної практики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські  пункти, поліклініка, стаціонар з терапевтичними, неврологічними ліжками та дитяче відділення, що задовольняє потреби сільського населення району, більшість з якого – люди непрацездатного віку та малозахищені.

Комунальні некомерційні підприємства  працюють у приміщеннях спільної власності громади району, мають задовільну діагностично-лікувальну базу. Постійно проводиться робота по зміцненню їх матеріально-технічної бази. В районі  діють районні  галузеві програми розвитку сімейної медицини; модернізації матеріально-технічної бази КНП «Дворічанська района лікарня» та покращення забезпечення медикаментами і виробами медичного призначення; забезпечення централізованим підвезенням хворих, які потребують проведення гемодіалізу; забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання. Місцеві ради району передають кошти як цільову субвенцію на виконання заходів цих програм. Але маємо проблеми з кадрами.

Комунальне некомерційне підприємство Центр первинної медико-санітарної допомоги працює за укладеним з НСЗУ договором. Комунальним некомерційним підприємством «Дворічанська районна лікарня» зараз проводиться робота щодо контрактування. Здійснено автономізацію закладу, комп»ютеризацію, отримано ліцензію та  пройдено акредитацію. У 2019 році на підготовчу роботу з підключення лікарні до мережі «швидкий» Internet та медичної інформаційної системи (МІС) з проведенням навчання всіх необхідних працівників, оснащення кожного робочого місця лікаря комп»ютерною технікою (придбано 15 персональних комп»ютерів з відповідним програмним забезпеченням та 16 принтерів) з районного бюджету виділено майже 500 тис. грн.

Але до  кінця січня  були відсутні  хоча б проєкти щодо тарифів та механізмів оплати медичних послуг. Наразі незрозуміло, які послуги і на яких умовах ми отримаємо, яке фінансування  одержить підприємство. Сподівалися на  отримання  медичних послуг за напрямом «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій», але кадровий потенціал недостатній (відсутні лікарі-анестезіологи, адже вже протягом трьох років  відсутнє хірургічне відділення), не повністю забезпечені обладнанням згідно переліку. Та все ж вважаємо, що  збереження  стаціонару у нині діючому вигляді служить наданню потрібних населенню послуг та забезпечує наші потреби.

Просимо звернутися до центральних органів влади з клопотанням переглянути  підходи, переліки та умови  закупівлі медичних послуг за напрямом «Стаціонарна допомога дорослим та дітям» у сільській місцевості, з тим, щоб дати сільським жителям  можливість отримувати  медичну допомогу як амбулаторну, так і стаціонарну, за  практикою, що склалася у районі.

З огляду на те, що у зв’язку зі зміною системи фінансування перед комунальними закладами спільної власності територіальних громад постали ряд ризиків, невідомо, скільки сьогодні є медичних послуг, скільки вони коштують на рівні району; скільки коштів треба закласти додатково, просимо клопотати про відтермінування переходу на роботу на нових умовах закладів  охорони здоров»я вторинної ланки.

Від громади району звертаємося з проханням  винайти можливість надання Дворічанському району медичної субвенції в сумі 4198 тис. грн., яка необхідна для функціонування районної лікарні до кінця поточного року. У районному бюджеті, власні надходження до якого становлять 40550 тис. грн., такі кошти відсутні.

 Впевнені, що  держава має зробити все, щоб зміни  були на користь громадянам.

 

Схвалено

зборами активу Дворічанського району

від 10 лютого 2020 року

 

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/12165 | Переглядів: 1246Дата публікації: 16:23 18.02.2020
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців