ТРАДИЦІЙНИЙ ТУРНІР ПАМ’ЯТІ

Поділитися новиною:

В останню неділю 2019 року відбувся традиційний, двадцять шостий за ліком, шаховий турнір пам’яті нашого видатного земляка, вчителя математики, кандидата в майстри спорту Радянського Союзу Степана Степановича Казакевича.

Без сумніву, найсильнішого шахіста за всю історію району, людини вихованої та інтелігентної, вчителя і наставника кількох поколінь учнів і шахістів, знаного майстра шахової справи, відомого далеко за межами рідного краю. Степан Степанович прожив яскраве шахове життя, багато разів поспіль виборював звання найсильнішого шахіста області, не без успіху грав на Республіканських і Всесоюзних змаганнях. Аби перерахувати його титули і заслуги в спорті, та описати спортивний шлях не вистачить ані часу, ані паперу. З одним твердження можна погодитися – С.С. Казакевич був справжнім майстром шахової дисципліни. Грав сам і багато перемагав, передавав багатий спортивний досвід наступним поколінням шахістів, навчав, проводив сеанси одночасної гри і завжди при цьому залишався чемним і спокійним зовні, готовим у будь-яку хвилину прийти на допомогу, провести розбір партії, підказати, навчити.

Звітні змагання пройшли у особистій першості серед чоловіків та жінок. Представниці прекрасної статі змагалися за коловою системою, зігравши по черзі білими та чорними фігурами. Чотири молоді шахістки провели турнір натхненно і за кілька годин визначили переможця і призерів. Здобувши два бали в актив, третю сходинку посіла зовсім юна Діана Дорошенко. А от у боротьбі за чемпіонство, переможця мав виявити лише додатковий матч, бо в основній сітці змагань суперниці обмінялися перемогами, граючи білими. У додатковому протиборстві перемогу чорними фігурами святкувала призерка обласної Спартакіади цього року Анна Аліфіренко, яка і посіла найвищу сходинку. Другою фінішувала Вєроніка Ткачова, гра якої останнім часом також набула огранки, але дівчині ще реально не вистачає досвіду.

Чоловічі турнірні перегони зібрали шістнадцять представників розумового виду і пройшли у боротьбі за швейцарською системою в сім турів. Впевненою ходою протягом турніру просувався знаний лідер шахового спорту в районі Геннадій Ковальов. З перших турів він чітко набирав очки і лише на середині шляху «втратив» пів бала, зігравши внічию проти Миколи Кучера із Западного. Шість з половиною очок в активі дали змогу Г. Ковальову піднятися на вершину таблиці. Не менш продуктивно просувався турнірними сходами досвідчений турнірний боєць Володимир Лиманський. Програш лідеру у другому турі зовсім не засмутив шахіста, який надалі здобув п’ять перемог, набрав шість очок і фінішував другим. Третій результат показав вже згадуваний М. Кучер, який поступився срібному призеру і звів унічию партії проти Г. Ковальова і С. Міщенчука. Останній із названих шахістів зупинився за крок від п’єдесталу, набравши чотири з половиною пункти. Шістку найкращих замкнули досвідчені шахісти В. Каліновський з райцентру і А. Павлушко із Тавільжанки, які набрали в актив по чотири бали.

Приємно відзначити гру юних шахістів, які в окремих партіях завдавали клопоту ветеранам спорту. Але поки що їхні турнірні здобутки залишилися на рубежі кращої десятки. За натхненну гру і участь у змаганнях, всі школярі – учасники турніру, отримали солодкі призи від ветерана спорту С.В. Міщенчука. Переможців і призерів шахового змагання нагороджено особистими спортивними призами і грамотами районного центру «Спорт для всіх». Шахісти Дворічанщини завершили спортивний рік і намітили план змагань на наступний період.

Віктор Каща

Фото автора

Альбом: ТРАДИЦІЙНИЙ ТУРНІР ПАМ’ЯТІ
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/12005 | Переглядів: 103Дата публікації: 09:39 02.01.2020