ТРАДИЦІЙНІ ЗМАГАННЯ ШАХІСТІВ
ТРАДИЦІЙНІ ЗМАГАННЯ ШАХІСТІВ

Поділитися новиною:

ТРАДИЦІЙНІ ЗМАГАННЯ ШАХІСТІВ

Минулої суботи Дворічанщина приймала сьомий за ліком розіграш традиційного регіонального шахового турніру до Дня Збройних Сил України.

Учасниками заходу, змагання якого відбулося у приміщенні Дворічанського ліцею, стали шахісти Дворічанського, Великобурлуцького, Шевченківського, Вовчанського і Куп’янського районів Харківщини. Загалом понад двадцять учасників розумового виду спорту вступили у запеклу суперечку за швейцарською системою. Турнірні баталії представників стародавньої гри тривали протягом семи турів, із визначеним контролем часу на партію кожному з учасників в п'ятнадцять хвилин. Серед учасників, переважна більшість – досвідчені, навчені турнірними баталіями бійці, знані майстри шахової справи, серед яких справжні аксакали гри – І. Гончаренко з Куп’янська, О. Сазонов із Великобурлуччини, А. Турабов із Ківшарівки, І. Гелла з Шевченково, М. Лящов із Вовчанського району, дворічани Г. Ковальов, М. Біляєв, С. Міщенчук, М. Кучер та інші.

         Турнірний шлях гравці розпочали у безкомпромісній боротьбі. І як наслідок, із семи десятків зіграних партій, лише п’ять завершилися нічийними  результатами. У стартовому турі набраними переможними балами відзначилися дворічани О. Вишневецький, В. Лиманський, Д. Пишняк і С. Міщенчук, а Г. Ковальов і М. Кучер свою партію завершили внічию. Надалі за шахівницями тривала гостра суперечка за здобуті бали, де ніхто не хотів поступатися «місцем під сонцем» у престижних змаганнях.

З часом позначилися лідери турнірних перегонів. Після трьох зіграних турів без втрачених очок турнірними сходами просувалися знані майстри І. Гончаренко, М. Лящов і О. Сазонов – шахісти трьох різних поколінь, добре відомі своїми здобутками далеко за межами нашого регіону. Після очного протистояння на екваторі турніру, лідерів залишилося двоє, а після туру п’ятого визначився одноосібний лідер. Перегравши у двох поспіль партіях своїх прямих конкурентів, таблицю очолив Олександр Сазонов із Шипуватого. Єдиної втрати у пів бала Олександр зазнав у шостому турі, зігравши внічию з дворічанином Г. Ковальовим. В останньому турі, здобувши надзвичайно важливу і важку перемогу над досвідченим А. Турабовим, О. Сазонов упевнено фінішував на першій сходинці.

Поразка від лідера в двох претендентів на високі місця – І. Гончаренка і М. Лящова, та нічия у лобовому протистоянні останнього туру, принесла в актив обох по п’ять з половиною очок. Такий здобуток вивів куп’янчанина Гончаренка на другу сходинку, а молодий, але здібний Лящов фінішував третім. Далі за призерами розмістилися чотири шахісти, які здобули по чотири з половиною бали – досвідчений шахіст із Шевченково І. Гелла та дворічани О. Вишневецький, Г. Ковальов і С. Міщенчук. Із молодих місцевих шахістів кращий здобуток у свій актив записав кам’янчанин С. Біляєв, який виборов три бали і розмістився в середині таблиці.

Переможця і призерів традиційних змагань нагороджено спортивними призами і грамотами районного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». За традицією, організаторами відзначено наймолодшого і найдосвідченішого шахістів – учасників турніру. Призи отримали дванадцятирічний дворічанин Нікіта Бологов і Дмитро Петрович Кириченко із Куп’янщини, якому наступного року виповниться вісімдесят. Такий собі спорт без вікових обмежень.

Від імені учасників шахового турніру висловлюю вдячність Черкасову О.С. за спонсорську підтримку для організації чаювання спортсменів, а також учаснику турніру Смицькому А.М. за сприяння у підготовці та проведенні шахового змагання. На завершення заходу спортсмени зробили спільне фото і намітили план подальших шахових протистоянь.

В. Каща.

Фото автора.

Альбом: ТРАДИЦІЙНІ ЗМАГАННЯ ШАХІСТІВ
Альбом: ТРАДИЦІЙНІ ЗМАГАННЯ ШАХІСТІВ
Альбом: ТРАДИЦІЙНІ ЗМАГАННЯ ШАХІСТІВ
Альбом: ТРАДИЦІЙНІ ЗМАГАННЯ ШАХІСТІВ
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11931 | Переглядів: 267Дата публікації: 16:38 09.12.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців