Домашнє насильство в Україні – це злочин
Домашнє насильство в Україні – це злочин

Поділитися новиною:

Домашнє насильство в Україні – це злочин

Побиття чоловіком дружини чи психологічні приниження будь-кого з членів родини досі часто вважають "сміттям, яке не варто виносити з дому"

Від 11 січня 2019 року в Україні набули чинності зміни до Кримінального кодексу, що визнають системне насильство в сім'ї злочином. Крім того, вже рік, як діє закон про протидію та запобігання домашньому насильству, який визначив категорії людей, щодо яких може вчинятися таке насильство. Зараз це не лише дружина, дитина, чоловік. Це й бабусі, дідусі, колишнє подружжя, люди, які мають спільну дитину чи живуть у громадянському шлюбі, брати, сестри. Дуже важливо і те, що віднині дитина, яка стала свідком насильства в своїй родині, також визнається його жертвою і має право на всі відповідні соціальні, медичні, психологічні й правові послуги.

Якщо жінка звернулася до поліції через погрози чи побиття її чоловіком один-два рази, правоохоронці можуть притягнути кривдника до адміністративної відповідальності. Але якщо це відбудеться втретє, віднині вони мають законні підстави відкрити кримінальне провадження. За домашнє насильство як злочин кривдник може бути покараний громадськими роботами, арештом на строк до шести місяців, обмеженням волі на строк до п'яти років чи позбавленням волі на строк до двох років. Якщо суд обмежив на три-шість місяців доступ кривдника до його жертви, тобто заборонив, приміром, перебувати з нею в одному приміщенні, наближатися до місця роботи, вести листування, а той це порушив, то поліція знову ж таки може відкрити кримінальне провадження. Суд за цей злочин може покарати арештом до шести місяців чи ув'язненням до двох років. Каратиметься також і не проходження правопорушником спеціальної програми, що мала б допомогти йому виправитися.

Серед запланованих змін у сфері протидії насильству у сім'ї є те, що в цьому році в Україні має запрацювати загальнодержавний кол-центр з проблем домашнього насильства, протидії торгівлі людьми та насильству стосовно дітей. Більш точних дат його запуску нині немає, але в Мінсоцполітики запевняють, що це неодмінно станеться. Фахівці, що там працюватимуть, повинні будуть інформувати, скеровувати до поліції, соціальних служб, притулків, інших установ на місцевому рівні та надавати психологічні консультації.
          Крім того, згідно з новим Законом, кожен, хто постраждав від домашнього насильства, здобуває право на безоплатну правову допомогу від держави. Це віднині включає безкоштовну допомогу адвоката. Крім того, постраждалі від домашнього насильства не платитимуть судові збори.

 Відповідно до нового Закону, щоб запустити весь механізм допомоги людині, яка постраждала, не обов'язково, щоб вона сама викликала поліцію чи написала заяву туди. Якщо факти насильства виявив лікар чи шкільний психолог, то далі він повинен підключати всі інші структури: від поліції до соціальних служб.

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11926 | Переглядів: 492Дата публікації: 09:59 09.12.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців