СПАРТАКІАДА З ВИДІВ СПОРТУ

Поділитися новиною:

З нагоди Дня працівників сільського господарства на Дворічанщині відбулися щорічні районні змагання Спартакіади з видів спорту

До програми традиційних змагань увійшли популярні в регіоні види спорту – шахи, російські шашки, настільний теніс, більярд і, звичайно ж, волейбол. Подібні заходи є невід’ємною частиною життя сільськогосподарського району, вмінням після трудів старань і важкої роботи в полі та на фермах, змістовно відпочивати і активно проводити свій вільний час. Інтерес до змагань виявили більше сотні учасників, які з раннього ранку до пізнього вечора вели спортивну суперечку за високі позиції загального заліку.

Першими фінішу дісталися представники розумових видів, змагання серед яких відбувалися у Центрі дитячої та юнацької творчості. Російські шашки привернули увагу восьми любителів гри, які визначили переможця і призерів у боротьбі за коловою системою. Підсумки турнірних змагань були підведені через кілька годин запеклих протистоянь. В результаті зіграних партій, третім призером став вчитель Дворічанського ліцею Г. Ковальов (4 ½ бали), другу сходинку за собою забронював вчитель Мечниківського НВК В. Комісаров (5 ½ балів), а беззаперечну перемогу, не програвши жодної партії і лише двічі зігравши внічию, святкував лікар ветеринарної медицини М. Пишняк з райцентру (6 очок в активі). Більш тривалими і не менш напруженими виявилися змагання з шахів, де дванадцять спортсменів зіграли за швейцарською системою у шість турів, з визначеним контролем часу по двадцять хвилин кожному на партію. У підсумку, здобувши чотири бали, «бронзову» вершину підкорив ветеран шахового спорту М. Біляєв із Гряниківки. Другим, з результатом в 4 ½ бали, фінішував ще один досвідчений шахіст С. Міщенчук з Дворічної. А першість у цьому виді програми здобув Г. Ковальов, який набрав у залік 5 ½ балів.

Змагання з настільного тенісу і більярду проходили у адміністративному приміщенні районного стадіону «Колос». Динамічні і цікаві протистояння з пінг-понгу зібрали одинадцять однодумців і любителів настільних ігор. Майже шість годин тривали напружені тенісні двобої, які суперники провели за коловою системою у боротьбі з трьох партій. У суперечці за третє місце тільки результат особистої зустрічі, при рівності залікових балів, дозволив зійти на призову сходинку представнику Пісківської сільської ради С. Карпенку (19 очок). Другим призером, завдяки потужній грі, став ветеран спорту з Кутьківки В. Фомін (23 бали в активі). На два залікових пункти випередив найближчого переслідувача молодий і прогресивний спортсмен В. Диня, що дозволило йому зійти на вершину призового подіуму серед тенісистів. По-спортивному жарко було на зеленому килимі більярдного столу, де свою майстерність демонстрували вісім прихильників більярду. Підсумком тривалих протистоянь стала «бронзова» сходинка, здобута О. Вербицьким з Дворічної. А у фінальному двобої зійшлися гравці різних поколінь – молодий та амбітний В. Диня і ветеран спортивного руху С. Бабика. Обмінявшись по черзі перемогами у сетах, спортсмени перевели визначення переможця у вирішальну третю партію. Завдяки влучності і серійності ударів перемогла молодість, а досвіду вистачило для здобуття «срібла» – 2:1 (8:7; 6:8; 8:2).

Найбільш тривалими виявилися волейбольні змагання у рамках Спартакіади. П’ять команд, представлених на турнірі, зіграли в коло, визначивши переможця у цікавих протистояннях. Ігри тривали до двох перемог, але кілька матчів розтягнулися на три партії відведені Регламентом. На завершення дня визначились переможці і призери тривалих баталій. Здобувши сім очок (за італійською системою підрахунку), «бронзу» здобула вільшанська команда «Нива». Випередивши переслідувача на одне очко, «срібним» призером стала «Родіна» з Богданівського. А беззаперечну перемогу у змаганні волейболістів святкувала топільська команда «Оскіл», яка завершила турнір без очкових втрат.

Переможця і призерів загальнокомандного заліку було визначено за найменшою сумою місць, здобутих спортсменами у окремих дисциплінах. Природно, що до трійки номінантів увійшли спортивні колективи, які були заявлені в усіх видах програми і про участь яких у змаганнях подбали представники органів місцевого самоврядування. Отож, набравши 22,5 бали третім призером стала команда Пісківської сільської ради (голова ради Бакунець В.В.). Другими фінішували представники Колодязненської громади (голова сільської ради Перепелиця О.В.), у заліку яких 17,5 очок. Переможцем Спартакіади, маючи 15 очок в активі, стала команда Н-Єгорівської сільської ради (голова Стєганцев М.М.). За підсумками індивідуальних видів програми переможців і призерів змагань нагороджено спортивними призами  і грамотами районного центру «Спорт для всіх». Переможців волейбольних змагань відзначено кубком і грамотою, призерів нагороджено грамотами. Переможця і призерів загального заліку Спартакіади нагороджено кубками і дипломами від організаторів змагань.

В. Каща.

Фото автора і В. Домніна.

Альбом: СПАРТАКІАДА З ВИДІВ СПОРТУ
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11817 | Переглядів: 85Дата публікації: 08:21 19.11.2019