ЗА КРОК ДО ФІНАЛУ

Поділитися новиною:

стартував третій за ліком розіграш Кубка Чемпіонів Харківської області серед переможців районних та міських чемпіонатів з футболу

Наприкінці вересня поточного року стартував третій за ліком розіграш Кубка Чемпіонів Харківської області серед переможців районних та міських чемпіонатів з футболу. І третій рік поспіль честь Дворічанського району у змаганнях обласного рівня захищає колодязненський «Факел». Нагадаю, що у сезонах 2017 і 2018 років команда успішно виступала у подібних змаганнях, де двічі була фіналістом, але обидві спроби наш чемпіон не використав і програв у вирішальних матчах. Спершу команді «Маяк» (с. Глибоке Харківського району) – 1:3 і 1:1, а в минулому сезоні команді «Атлетик» (с. Борщівка Балаклійського району) – 1:2 і 0:3.

В попередніх розіграшах стартувало вісім, а потім дев’ять команд. На старт нинішнього змагання вийшли десять обласних колективів. На попередній стадії, у двохматчевих протистояннях, переможцями пар вийшли «Укрбургаз» (Красноград) і ФК «Березівка» (Харківський р-н), які були сильнішими за «Маяк» (с. Гроза Шевченківського р-ну) і «Колос-АГРО» (с. Покровське Балаклійського р-ну) відповідно.

Наш чемпіон стартував у турнірі зі стадії чвертьфіналу. На цьому етапі «Факел» приймав чемпіона Ізюмського району сезону 2018 року ФК «Чистоводівка». Матч на своєму стадіоні видався непростим для команди. Більшу частину поєдинку колодязнянам довелося грати вдесятьох, але наші земляки «дотисли» непоступливого суперника і врешті-решт перемогли з комфортним рахунком 3:0. Забитими м’ячами відзначилися О. Холодков (з пенальті), Д. Потапенко і С. Лещенко. Непростий матч очікував на «Факел» у гостьовому протиборстві. Але, стримавши натиск опонентів у першому таймі, наші футболісти спромоглися декласувати суперника у другій половині – 4:0. Забиті м’ячі на рахунку Е. Ключка, Ю. Петренка, О. Холодкова і С. Колісника (з пенальті).

На стадії півфіналу на команду з Дворічанщини чекало непросте випробування. Суперником «Факела» стала утворена у 2018 році команда ФК «Богодухів», яка за свою коротку спортивну історію встигла двічі поспіль виграти чемпіонське звання, а також Кубок (2019) і Суперкубок (2018) Богодухівщини. Перший півфінал було зіграно у Колодязному. В гості до нашої команди завітав сильний суперник, очолюваний відомим в області футболістом О. Великих, а головною дієвою особою у складі команди є доволі відомий футбольний функціонер Є. Красніков – свого часу виконавчий директор ФК «Арсенал» (Харків), потім спортивний директор харківського «Металіста», а нині – віце-президент київського «Динамо» з питань трансферної політики клубу. На шляху до півфіналу наш суперник розгромив вдома красноградський «Укрбургаз» з непристойним рахунком 14:2, а матч-відповідь красноградські футболісти проводити відмовилися. Перший матч за вихід до фіналу колодязняни розпочали активно, зігравши, на думку багатьох, свій найкращий матч за останній час. Після першого тайму рахунок був рівним -1:1, а на користь колодязнян говорила перевага за створеними моментами і… на жаль, не реалізований пенальті. В другій половині гри спрацювало старе, як футбол правило: не забиваєш ти – забивають тобі. «Факел» поступився у рідних стінах – 1:3. Єдиний м’яч на свій рахунок записав О. Холодков. Але попри невдачу вдома, на гостьовий поєдинок колодязняни відправилися з рішучими намірами відігратися. Прохолодна осіння погода зустріла команди у Богодухові минулої неділі. І, мабуть, це гнало команди вперед. Глядачі побачили атакуючий футбол і красиво забиті м’ячі. Вже стартові хвилини принесли результат для гостей. Нападаючий «Факела» Є. Азаров пройшов захисника у лицьову лінію і видав вивірений пас на Е. Ключка. Останній з близької відстані відкрив рахунок. Гра надалі проходила у взаємних атаках, але колодязняни зуміли забити вдруге. Захисник команди С. Мизюк наважився на несподіваний удар зі штрафного із власної половини поля і… закинув круглого воротарю «за комірець». Диво-гол із 60 метрів стався в середині першого тайму і занурив у зневіру трибуни місцевого стадіону. Був ще гольовий момент і небезпечна швидка атака колодязнян, де арбітр мав призначати пенальті за відвертий фол голкіпера на нашому нападнику, але свисток рефері промовчав. Другий тайм пройшов на радість місцевої публіки. В середині тайму господарі один м’яч відіграли. Намагаючись забити третій м’яч, наша команда випустила на заміну двох гравців атаки, але розкрившись, забула про оборону власних воріт і двічі поспіль пропустила – на 80 і 85 хвилинах. У підсумку – 2:3 і у фінал крокує ФК «Богодухів». У іншому матчі півфінальної стадії ФК «Березівка» (Харківський район) двічі переграв ФК «Водолага» з однаковим рахунком 3:0. Отож, колодязненський «Факел» цього року показав доволі пристойну гру, але зупинився за крок до фіналу. А у головному протистоянні, матчі якого відбудуться 10 і 17 листопада, зустрінуться дві потужні команди – ФК «Богодухів» і ФК «Березівка». Господаря першого поєдинку визначить жереб.

В. Каща.

Альбом: ЗА КРОК ДО ФІНАЛУ
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11753 | Переглядів: 27Дата публікації: 08:03 05.11.2019