Музейний захід
Музейний захід

Поділитися новиною:

Музейний захід

«Бабусина скриня»

11 жовтня 2019 року  на базі експозиції краєзнавчого музею для дітей

дитячого садку пройшов захід «Бабусина скриня».

         На заході діти познайомилися  з неодмінним атрибутом кожної української хати минулого століття скринею, її видами, з чого виготовляли,  призначенням та начинням.Діти дізналися, що на Слобожанщині для оздоблення скринь використовували рослинні орнаменти  ( це вазони з квітами, букети квітів, перев’язані бантами тощо).  В скрині зберігали одяг, прикраси, гроші  та інші предмети. У XVIIXVIII століттях скриню використовували як стіл, лавку і ліжко. Відомими осередками виготовлення скринь на Слобожанщині були зокрема Зміївський , Ізюмський  та Охтирський повіти.

         Скриню ставили на самому видному місці. Вона належала жінці. Дівчині на виданні купували скриню, яку вона поступово з матір’ю наповнювала різними речами, необхідними в подружньому житті. Скриня служила показником заможності дівчини  та роду. Урочисте внесення скрині до хати  нареченого було окремим ритуалом весільного обряду.

         Відкриваєш скриню - і чого там тільки немає…Дітки не лише дізнались , що зберігалося в скрині, а й побачили, адже в музеї зберігається багато предметів старовини.

 

Альбом: Музейний захід
Альбом: Музейний захід
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11687 | Переглядів: 442Дата публікації: 13:21 15.10.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців