КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ

Поділитися новиною:

КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ

Українське козацтво, його славні традиції невмирущі! Доказ тому – їх відродження в умовах сучасної України.

Спираючись на свої власні сили та досвід, послуговуючись авторитетом і повагою серед народу, козацькі організації в Україні сьогодні тісно співпрацюють із державними органами та місцевим самоврядуванням, політичними та громадськими організаціями. Держава сприяє відродженню українського козацтва, популяризації серед молодого покоління козацьких ідеалів і принципів, вихованню молоді на славних традиціях наших предків. Не залишаються осторонь славних козацьких традицій і на дворічанській землі.
З нагоди Дня захисника України і Дня українського козацтва на Дворічанщині було започатковано проведення масових змагань районного етапу спортивного фестивалю «Козацькі розваги». Культурно-мистецьке спортивне свято відбулося на районному стадіоні «Колос». Відкрили захід учасники художньої самодіяльності районного будинку культури та учні Дворічанського ліцею. З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації І.В. Григоренко і голова районної ради Г.Г. Турбаба. Після напутніх слів відбулося представлення учасників спортивної частини програми і дано старт змаганням. До участі у спортивному фестивалі долучилися команди «Кулак» (с. Западне, Дворічанська селищна рада), «Прикордонник» (відділу прикордонної служби «Тополі»), «Козаки-рятівники» (ДСНС у Дворічанському районі), Дворічанського відділу поліції і Кам’янської сільської ради. У складі команд – статні молоді чоловіки, нащадки козацької слави, спортивні, підтягнуті, міцні та витривалі. Після оголошення умов змагань і останніх приготувань стартувала перша естафета.
Загалом, команди, до складу яких входило по два учасника, мали пройти чотири змагальних етапи. І першим серед загалу стала вправа «Колесо». Дужим козакам необхідно було перекантовувати величезне колесо на відстань двадцяти метрів і показати при цьому, що важливо, швидкість та вправність і кращий час. Найшвидше з цим завданням впоралися «Козаки-рятівники» (В. Ткаченко – Р. Федяй), з другим часом вправу завершили кам’янчани (Ю. Дзюба – М. Кравченко), а третій час у сумі показали представники відділу поліції (А. Загоруйко – Р. Білогуров).
Наступна вправа, яка мала символічну назву «Чумаки» (як тут не пригадати «чумацький шлях» і легенди про поїздки козаків у Крим за сіллю!), потребувала від учасників неабиякої фізичної сили, витривалості, вміння працювати в парі і швидкості при виконанні силового етапу. За умовами вправи учасникам належало перенести вісім мішків з піском, вагою 50 кг кожен, будь-яким зручним способом на відстань десяти метрів і завантажити їх на козацький віз. Найкраще із запропонованим завданням, показавши високий час виконання вправи, впоралися «Козаки-рятівники», другий час показали представники Кам'яської сільської ради, а третіми фінішували прикордонники (О. Чорний – А. Харченко).
Далі – важче. Наступна вправа знову швидкісно-силова, «Козацька засіка», яка потребувала від учасників злагодженості і швидкості в командній роботі, порозуміння та дистанційної витримки. А умови вправи передбачали перенесення обома учасниками колоди вагою 150 кг через різновисокі перешкоди, з послідовним торканням нижньої точки після кожної перешкоди. Найбільш вправними, добре відпрацювавши у команді, за підсумками «засіки» були представники Дворічанського відділу поліції, знову другий результат собі в актив записали козаки Кам'яської сільської ради, а третій заліковий час показали сильні та вмілі прикордонники.
Нарешті, остання вправа – «Козацька вдача». За її умовами справжні атлети-силачі змагалися у перетягуванні линви. Кожна сутичка тривала до двох перемог однієї з команд, а саме протиборство відбувалося за олімпійською системою, з визначенням третього місця. Отож, у спортивній суперечці за третю позицію, козаки селищної ради із села Западне (команда «Кулак» – А. Бай – О. Медяник) підтвердили назву свого гурту, зібрали, як мовиться, «волю в кулак» і вибороли «бронзу». А за перемогу у виді змагальної програми розгорнулася справжня битва. Перша сутичка за рятівниками із ДСНС. В другій – перемога за силачами Кам’янської сільради. У вирішальній спробі команди тривалий час тримали линву у напрузі – ніхто не хотів рушати з місця і поступатися. Але ж більше сил для вирішального ривка залишили кам’янчани, які провели на дві сутички менше. Вони й перемогли. «Козаки-рятівники» – другі.
Кращий командний здобуток козацьких двійок визначався за найменшою сумою місць у всіх дисциплінах. У підсумку, п’яте місце посіла команда «Кулак» (Анатолій Бай – Олександр Медяник), яка набрала вісімнадцять очок. Четвертими фінішували прикордонники (Олександр Чорний – Артем Харченко), у доробку яких п'ятнадцять очок. Третім призером стала команда Дворічанського відділу поліції (Андрій Загоруйко – Роман Білогуров), яка набрала у сумі дванадцять пунктів. А от доля першого місця на змаганнях, як з’ясувалося, визначалася у фінальній битві, коли команди перетягували линву. Таким чином, набравши у залік вісім очок, другим призером фестивалю стала команда «Козаки-рятівники (Володимир Ткаченко – Ростислав Федяй). А перемогу у цікавому спортивному дійстві виборола команда Кам’янської сільської ради (Юрій Дзюба – Михайло Кравченко), які випередили найближчих конкурентів всього на один бал.
Команди переможців і призерів нагороджені кубками і грамотами районного центру «Спорт для всіх», а кожен учасник-призер отримав особистий спортивний приз із логотипом змагання і грамоту на згадку про цікаві протиборства. До того ж, переможці змагань отримали символ величі козацької – справжню козацьку булаву, перехідний приз змагань, який щонайменше до наступного року зберігатимуть у власній колекції нагород. На завершення учасників привітали керівники району. Насамкінець хотілося б висловити подяку всім представникам оргкомітету заходу, безпосереднім учасникам-козакам, суддівській бригаді і добровільним помічникам, учасникам художньої самодіяльності і всім активним вболівальникам за цікаве спортивне свято, яке, гадаю, надалі стане традиційним на Дворічанщині. Щасти вам, нащадки козацької слави! Непереможної сили духу вам і сили волі, миру та добробуту, злагоди і процвітання! Зі святами!!!

Альбом: КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
Альбом: КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
Альбом: КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
Альбом: КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
Альбом: КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
Альбом: КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
Альбом: КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
Альбом: КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
Альбом: КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
Альбом: КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ НА ДВОРІЧАНЩИНІ
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11684 | Переглядів: 530Дата публікації: 10:16 12.10.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців