Створення нових робочих місць та легалізація зайнятості
Створення нових робочих місць та легалізація зайнятості

Поділитися новиною:

Створення нових робочих місць та легалізація зайнятості

З початку 2019 року в Дворічанському районі створено 51 робоче місце, що складає 51 відсоток від річного завдання (100) щодо створення нових робочих місць у Дворічанському районі, передбаченого Програмою зайнятості населення Харківської області на період до 2020 року.

В тому числі створено юридичними особами – 4 робочих місця, фізичними особами для найманих працівників – 15, зареєстровано фізичних осіб – підприємців – 32.

Певна частина роботодавців уникає легального використання робочої сили. Здебільшого це спостерігається у фізичних осіб – підприємців, в практику яких міцно увійшло використання тіньової зайнятості та виплата заробітної плати «в конвертах».

Законодавчі акти чітко регулюють трудові відносини між фізичними особами (в тому числі і фізичними особами – підприємцями) та найманими працівниками. Відповідно до статті 24 КЗпП України  при укладанні трудового договору з фізичною особою обов’язковим є додержання письмової форми. Одна з обов’язкових умов правильного оформлення новоприйнятих працівників – повідомлення про їх прийняття органу ДФС. Згідно з трудовим законодавством працівник не може бути допущений до роботи без укладання з ним трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, із повідомленням центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації держполітики щодо адміністрування ЄСВ про прийняття такого працівника (ч.3 ст. 24 КЗпП України).

Роботу в надурочний час, у святкові і неробочі дні, в нічний час відповідно до статтей 106, 107, 108 КЗпП України передбачено оплачувати в підвищеному розмірі.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про оплату праці» власник (роботодавець) або уповноважений ним орган зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної найманим працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці, тобто повинні вести табель обліку робочого часу та відомості нарахування і виплати заробітної плати.

Громадянам, які працюють за трудовим договором у фізичних осіб, згідно вимогам статтей 74, 75, 83 КЗпП України надаються щорічні відпустки із збереженням на їх період місця роботи і заробітної плати. Тривалість основної щорічної відпустки – не менше 24 календарних днів за відпрацьований робочий час. У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей. Працівники, які працюють за трудовим договором у фізичних осіб відповідно вимог статтей 253, 254 КЗпП України підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.

Працівники, які нелегально працюють та отримують неофіційну заробітну плату позбавляють себе не тільки достойної оплати праці та соціального захисту, але і гідної пенсії в майбутньому, адже пенсія нараховується з офіційної заробітної плати.

Інформація підготовлена Управлінням соціального захисту населення

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11563 | Переглядів: 434Дата публікації: 13:37 13.09.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців