І розіллється слава України по всій вселенній.
І розіллється слава України по всій вселенній.

Поділитися новиною:

І розіллється слава України по всій вселенній.

У Дворічанській центральній районній бібліотеці обладнано книжкову виставку, присвячену 200-й річниці з дня народження Пантелеймона Куліша

В Дворічанській центральній районній бібліотеці обладнано книжкову виставку, присвячену 200-й річниці з дня народження Пантелеймона Куліша - українського письменника, історика, фольклориста, етнографа, перекладача.

На виставці експонуються такі видання як славетний історичний роман «Чорна рада», повісті, оповідання, п’єси, збірки поезій.

 "І розіллється слава України по всій вселенній": вислови Пантелеймона Куліша про минуле, актуальні і нині.

Пантелеймон Куліш помер у 1897 році, але цитати з книжок, які він написав за життя, актуальні й зараз. Ось деякі з них:

«Їсте, п'єте, спите і любите Вкраїну... Як не любить її, безсудницю, коли за те, за те одно, що вміли гнути спину перед ледачими людьми, як і самі, діди, батьки та й ви з синками та дочками постали значними людьми або й панками!» («Вельможній Покозаччині», 1893)

«Весело й тяжко згадувати нам тебе, старий наш діду Києве! Бо й велика слава не раз тебе осіяла, і великії злигодні на тебе з усіх боків збирались… Скілько-то князів, лицарства і гетьманів добуло, воюючи за тебе, слави; скілько то на твоїх улицях, на тих старосвітських стогнах, на валах і церковних цвинтарях пролито крові християнської! Уже про тих Олегів, про тих Святославів, про ти ясири половецькії нічого й згадувати. Ту славу, тії злигодні вибила нам із голови безбожна татарва, як уломився Батий у твої Золоті ворота. Буде з нас і недавніх споминок про твою руїну» («Чорна рада», 1857)

«І чужі ми чужениці в рідній Україні, як пташина без гніздечка на німій руїні» («Ключ розуміння», 1882)

 «Воскреснеш, нене, встанеш з домовини... Тебе я словом правди привітаю, і розіллється слава України по всій вселенній, од краю до краю» («Слово правди», 1882)

 

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11469 | Переглядів: 649Дата публікації: 09:50 07.08.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців