Легальна заробітна плата – запорука стабільного майбутнього
Легальна заробітна плата – запорука стабільного майбутнього

Поділитися новиною:

Легальна заробітна плата – запорука стабільного майбутнього

       Повага до себе починається з шанування законів своєї держави. У нинішніх умовах актуальною темою є боротьба з виплатою заробітної плати в «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів щодо недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Нелегальний обіг робочої сили веде до порушення прав людини.

       Незважаючи на зменшення податкового навантаження на бізнес (з 01.01.2016 змінами до Податкового кодексу України запроваджено двократне зниження ставки нарахування єдиного соціального внеску) недобросовісні роботодавці продовжують вести діяльність, приховуючи працевлаштування своїх працівників або навмисно знижуючи розміри їхнього заробітку до мінімального, щоб уникнути повної сплати внеску, який дає право на страхові та пенсійні виплати.

       Чинне пенсійне законодавство визначає пряму залежність розміру пенсій від середньої заробітної плати особи за період трудової діяльності та тривалості трудового стажу. Враховуючи поступове збільшення страхового стажу для виходу на пенсію (починаючи з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років необхідно буде мати не менше 35 років стажу), безпосередній і значний вплив на матеріальне становище в майбутньому буде визначати самостійно  кожна працездатна особа за період своєї трудової діяльності: чим більший трудовий внесок, тим  краще фінансове  забезпечення на старість.

       Отримуючи заробітну плату в «конвертах», працівники позбавляють себе соціальних гарантій. І головне – через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають соціальну захищеність, страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та інших випадках, передбачених законодавством.

       Офіційне працевлаштування є, в першу чергу, гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення  позитивного результату. Для роботодавців – це і позитивний імідж та  репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків, а для працівників – основа стабільного майбутнього.

       Закликаємо шановних роботодавців привести взаємовідносини з найманими працівниками у відповідність до чинного трудового законодавства, не чекаючи проведення перевірки, виплачувати і відображати в звітності реально виплачену зарплату, що обійдеться значно дешевше, ніж сплата штрафу, а працівників просимо не погоджуватись на роботу без належного оформлення! Не позбавляйте себе та найманих працівників соціальних благ, забезпечте гідну старість, не сприяйте порушенню трудового законодавства, виплачуючи заробітну плату нижче рівня встановленої в Україні  мінімальної заробітної плати, або виплати її незаконним шляхом, тобто в «конвертах». Несвоєчасна сплата єдиного внеску до бюджету України не лише ставить під загрозу вчасне фінансування пенсій та підвищення розміру пенсійних виплат, але й позбавляє нині працюючих осіб права на соціальний захист.

 

                                                                 Підготовлено УСЗН Дворічанської РДА

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11433 | Переглядів: 521Дата публікації: 13:15 16.07.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців