Новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві
Новий Порядок розслідування та обліку нещасних
випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

Поділитися новиною:

Новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 затверджено новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі – Порядок).

         Постанова набирає чинності з 01 .07.2019.

         Новий Порядок поширює свою діяльність на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, на всіх працюючих та само зайнятих осіб і тих хто працює за цивільно-правовими угодами, що відповідає вимогам статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 03.10.2017.

         Порядком розслідування також передбачено поширення процедури проведення спеціальних розслідувань на інших категорій осіб, зокрема, фізичних осіб-підприємців та осіб, яких фактично допущено до роботи без укладання трудового договору (контракту).

         Також, збільшено термін розслідування нещасного випадку до 5 робочих днів (замість 3) та спеціального розслідування (групові випадки, випадки з тяжкими наслідками і смертельні) до – 15 робочих днів відповідно (замість 10).

         Новим Порядком обмежено строк давності звернення потерпілого щодо розслідування нещасного випадку до 3 років з моменту його настання. Але після сплину терміну давності працівник має право відстояти свої права в судовому порядку.

         Важливою позитивною зміною у новому Порядку є те, що підлягають розслідуванню нещасні випадки, які сталися з працівниками підчас роботи за цивільно-правовими договорами і в комісіях, по розслідуванню таких випадків мають право брати участь, представники профспілок.

         Передбачається, що зазначені зміни сприятимуть покращенню процесу проведення розслідувань нещасних випадків, зокрема, їх об’єктивності та своєчасності, що підвищить соціальну захищеність потерпілих та їх сімей.

 

 

                                                           Інформація підготовлена Управління

                                                           соціального захисту населення

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11388 | Переглядів: 641Дата публікації: 16:09 26.06.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців