У ХОДА обговорили питання національно-патріотичного виховання у закладах освіти області
У ХОДА обговорили питання національно-патріотичного виховання у закладах освіти області

Поділитися новиною:

У ХОДА обговорили питання національно-патріотичного виховання у закладах освіти області

Засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення пройшло 25 червня під головуванням заступника глави ХОДА Анатолія Бабічева.

Доповідаючи про стан національно-патріотичного виховання у закладах освіти області у 2018-2019 рр., заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації - начальник управління освіти і науки Володимир Ігнатьєв зазначив, що наразі виховання у молодого покоління почуття патріотизму та активної громадянської позиції є особливо актуальним, враховуючи обставини, пов’язані з російською агресією в Україні.

«Сьогодні важливо, щоб кожен заклад освіти області став для дитини осередком становлення громадянина – патріота. Тому в кожному районі, місті, ОТГ проводяться тематичні заходи у рамках освітнього проєкту з національно-патріотичного виховання», - розповів Володимир Ігнатьєв.

Так, на базі Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба і Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» було організовано проведення виїзних засідань для учнів 10-11 класів та практичних занять за програмою «Захист Вітчизни». Під час них у військових закладах близько 700 осіб протягом цього навчального року мали можливість ознайомитись з основними видами зброї та військової техніки, що є на озброєнні Повітряних Сил та інших силових відомств держави, з матеріально-технічною базою, умовами проживання курсантів та історією створення цих закладів.

«У контексті підвищення рівня патріотичного виховання надана підтримка діяльності музеїв при закладах освіти, - відзначає Володимир Ігнатьєв. - У музеях історичного профілю є розділи, присвячені подіям від Другої світової війни до тих, що розгортаються на сході нашої держави, також оформлені відповідні фотовиставки у закладах освіти. 40 музеїв закладів освіти області мають почесне звання «Зразковий музей» , що надається Міністерством освіти і науки України».

У червні 2019 року на базі ліцею з посиленою військово-педагогічною підготовкою традиційно відбувся підсумок Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Лише у підсумковому цьому етапі взяли участь близько 600 учнів закладів освіти області. П’ятий рік поспіль Харківську область на 3-му всеукраїнському етапі представляє команда    «Безстрашні мурахи» Нововодолазької гімназії № 3, і до цього вони щорічно були переможцями всеукраїнського туру.

За інформацією заступника директора Департаменту науки і освіти ХОДА, здійснюються заходи щодо встановлення пам’ятних дошок, стендів та створення куточків слави у закладах освіти області, де навчаються земляки воїнів – учасників АТО (ООС) .

У рамках освітньої програми з національно-патріотичного виховання молоді на Харківщині проводяться виставки та конференції. Наприклад, до Дня Соборності України відбулась фотовиставка «Країна – це ми», на конкурс надійшло близько ста робіт. У ХНУ ім.Каразіна традиційно відкрилась Українська філософська історико-краєзнавча конференція, присвячена Григорію Сковороді. У ній взяли участь 260 учнів з 16 регіонів України.

«Національно-патріотичне виховання визнано пріоритетом в Україні також і в закладах вищої освіти, - наголошує Володимир Ігнатьєв. - Так, Харківський університетський консорціум для системної реалізації завдань з цього питання об’єднав зусилля Ради ректорів, ХОДА, Студентської ради і громадських організацій».

Володимир Ігнатьєв серед найбільш яскравих заходів, які пройшли протягом 2018-2019 років, назвав флешмоб патріотичних об’єднань спорту , у якому взяли участь понад 300 осіб.

Також у 2018 році за ініціативи Харківського університетського консорціуму за підтримки ХОДА стартував обласний відкритий студентський конкурс на найкращу проєктну композицію пам’ятника захисникам України, учасникам АТО (ООС). У березні на базі  Державної академії дизайну та мистецтв відбулось підбиття підсумків конкурсу та нагородження переможця.

З метою формування мовної культури проведено низку щорічних заходів, зокрема, Інформаційний день Українського культурного фонду, засідання Клубу української мови й культури в ХНУ ім.Каразіна, до дня народження Тараса Шевченка відбулась велика всеукраїнська науково-практична конференція. 7 студентів закладів вищої освіти стали переможцями фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови та літератури.

У ході доповіді заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації нагадав й про Парад вишиванок, у якому взяли участь понад 2 тисяч харків’ян .

Під час засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення начальники відділів освіти РДА області також доповіли про результати національно-патріотичного виховання у своїх районах, містах та ОТГ.

Крім того, у ході засідання обговорили проведення інформаційно-просвітницького заходу «СТОП-булінг» у районах області.

Альбом: У ХОДА обговорили питання національно-патріотичного виховання у закладах освіти області
Альбом: У ХОДА обговорили питання національно-патріотичного виховання у закладах освіти області
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11383 | Переглядів: 407Дата публікації: 14:37 25.06.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців