Охорона праці на роботі майбутнього
Охорона праці на роботі майбутнього

Поділитися новиною:

Охорона праці на роботі майбутнього

       Охорона праці – засіб збереження життя та здоров’я людини у процесі трудової діяльності.

       З метою підтримки демократії та соціального діалогу, боротьби з бідністю й безробіттям, заборони використання дитячої праці у 1919 році заснована Міжнародна організація праці (МОП), яка у 2019 році святкує свій 100-річний ювілей.

        Для привертання уваги світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони раці може сприяти зниженню смертності на робочому місці, Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше він відзначався у 2003 році. З часом цей день об’єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров’я та життя.

       В Україні згідно з Указом Президента від 18 серпня 2006 року № 685/200 встановлено національний День охорони праці, який збігається із Всесвітнім днем охорони праці і проводиться на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності – 28 квітня.

       У 2019 році Всесвітній день охорони праці вирішено приурочити темі «Охорона праці на роботі майбутнього». Вибір теми обумовлений викликами і змінами в сфері праці, які відбулися в результаті розвитку технологій і під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних та інших факторів.

       Всесвітній день охорони праці у 2019 році стане лише початком всесвітніх подій та заходів, присвячених охороні праці на роботі майбутнього, що триватимуть протягом усього року. Як зазначає МОП, завдяки знанням та досвіду, накопиченим за 100 років, вона готова зрозуміти і прийняти ті виклики, які виникатимуть на шляху до бажаних змін у сфері праці.

       МОП підготує глобальний звіт з цього приводу, поділившись історією про 100-річне збереження життя та пропагування безпечного і здорового робочого середовища. У цьому звіті буде відображена еволюція охорони праці, починаючи з періоду заснування МОП у 1919 році. Крім цього,  у ньому будуть визначені основні поворотні моменти, які вплинули на цю сферу, а також на те, у який спосіб МОП сприяє підвищенню рівня охорони праці.

       Важливо також, що у глобальному звіті будуть висвітлюватися ті зміни у графіку роботи, технологіях (цифровізація та інформаційні й комунікаційні технології, робота платформ, автоматизація та робототехніка), а також демографічні, глобалізаційні, кліматичні  та інші чинники, які впливають на динаміку розвитку охорони праці та характер професій у цій сфері, незважаючи на нові і старі ризики та відмінності, що існують між розвинутими країнами та країнами, що розвиваються.

 

 

Підготовлено Управлінням соціального

                                                          захисту населення Дворічанської

                                                           районної державної адміністрації

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11327 | Переглядів: 452Дата публікації: 09:10 12.06.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців