ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Поділитися новиною:

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Проблема торгівлі людьми сьогодні стала надзвичайно актуальною для нашої держави. Складна економічна ситуація в Україні, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явишу. Шукаючи кращої долі за кордоном, наші громадяни часто стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації.

Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей- загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених  осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування. І не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем- як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

 

Шановні громадяни району !

 

Якщо Ви збираєтесь навчатись за кордоном.

 

Дозволом на навчання за кордоном є студентська віза.

 

Для отримання студентської візи необхідно підготувати низку документів відповідно до вимог країни, якій ви хочете навчатись (ці дані можна отримати в посольстві обраної країни).

 

Обов’язковою умовою є знання мови країни перебування (здебільшого має бути відповідний сертифікат про складання іспитів з мови).

 

Якщо ви користуєтесь послугами фірми-посередника:

-перевірте легітимність роботи даної фірми;

-поспілкуйтесь, по можливості з тими, хто користувався послугами даної фірми;

-будь-які переговори проводьте в присутності дорослих;

-не підписуйте без дорослих ніяких документів;

-будь-які проплати здійснюйте через банк або з отриманням відповідних документів, підтверджуючих проплату.

Більш докладну інформацію про можливість навчатись за кордоном можна отримати в посольстві обраної країни, а також у культурному центрі/товаристві посольства.

 

Якщо ви ідете працювати за кордоном.

 

Переконайтеся, що агенція (фірма), що пропонує вам роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману в Міністерстві праці та соціальної політики України.

 

Поцікавтеся в місцевому Центрі зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном.

 

Право на працевлаштування за кордоном дає лише робоча віза.

 

Підписання контракту є обов’язковою умовою працевлаштування.

 

Вимоги до контракту:

-підписується у 2-х примірниках (для кожної зі сторін);

-має бути укладений зрозумілою для Вас мовою;

-повинен містити повну інформацію про умови роботи: термін дії контракту, тривалість робочого дня,вихідні дні, умови проживання, медичне страхування, повне ім’я та адреса роботодавця, умови розірвання контракту;

-уникайте в контракті фраз на кшталт «та інші види роботи», «всі роботи на вимогу роботодавця».

 

При приїзді в країну, де ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України- інформація про ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити ваші інтереси.

 

Залиште копії всіх документів, контракту, повну інформацію про місце вашого працевлаштування своїм рідним. Обов’язково телефонуйте додому.

 

Слідкуйте за змінами законодавства щодо порядку виїзду за кордон та працевлаштування.

 

Якщо Ви стали жертвою торгівлі, звертайтесь за телефонами:

 

-національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного);

-Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України (063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78;

-національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні) або 527 (безкоштовно з номерів Київстар,МТС,Vodafone та lifecell);

-для громадян, які перебувають на території Республіки Польша! Щоб отримати консультацію- телефонуйте 0048 22 490 20 44;

-гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57;

-якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми МВС України: (044) 374 37 79 (пн.-сб з 09:00 до 18:00).

 

Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна також, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 15-45 у цілодобовому режимі та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell.

 

В Дворічанському районі відповідальним структурним підрозділом щодо надання допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми є Управління соціального захисту населення Дворічанської районної державної адміністрації, яке знаходиться за адресою: стм.Дворічна, вул. 35-ої Гвардійської Дивізії, буд.9, 1 поверх, тел.. (05750) 7-63-87.

 

Підготовлено Управлінням соціального захисту населення Дворічанської райдержадміністрації

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/11105 | Переглядів: 443Дата публікації: 14:49 23.04.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців