Про ускладнення епідемічної ситуації з кору
Про ускладнення епідемічної ситуації з кору

Поділитися новиною:

Про ускладнення епідемічної ситуації з кору

За даними ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» епідемічна ситуація в Харківській області характеризувалася як неблагополучна. Аналіз епідемічної ситуації підтверджує, що на сьогодні й досі існує високий ризик розповсюдження корової інфекції серед населення. Більше всього хворіють діти, які не отримали щеплення, підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір та не мають щеплень проти кору, особи з груп епідемічного та професійного ризику.

 

Кір — небезпечне дуже заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів. Вірус лишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 год. Інфікована людина може передавати вірус ще за чотири дні до і за чотири дні після появи у неї висипу. Людина може заразитися кором у випадку, коли перебуває в будинку з вірусом або ж контактує з хворим.

 

Симптоми

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури приблизно через 10–12 днів після інфікування. На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами.

 При перших симптомах, негайно звертайтеся до лікаря.

          Спеціального лікування від кору нема. Найкращий захист від кору  - вакцинація. В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК).  Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини.

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Зокрема, може спричинити ускладнення - запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт),  пневмонію,  діарею, енцефаліт, і навіть призвести до смерті.

          Здебільшого, на кір хворіють один раз, а повторні випадки трапляються дуже рідко. При цьому заразитися вірусом може будь-яка людина, яка не має імунітету. Основною причиною виникнення захворювань є зниження колективного імунітету населення до рівня нижче ніж 95,0%.

          Враховуючи, що останнім часом на кір хворіють і дорослі, наказом МОЗ України,  передбачені профілактичні щеплення проти кору за епідемічними показаннями без обмеження віку серед груп професійного ризику, до яких відносяться:  медичні працівники та немедичні працівники закладів охорони здоров’я, працівники освітніх закладів, представники силових структур, а також студенти навчальних закладів. На даному етапі для проведення щеплень зазначеним контингентам будуть використані залишки вакцин, закуплені за бюджетні кошти у попередні роки, в першу чергу для медичних працівників.

            Відмовившись від вакцинації, ви ризикуєте здоров’ям і життям своєї дитини.

Вкрай важливим є збереження епідемічного благополуччя в організованих дитячих колективах. Батьки мусять знати, що ст. 15 Закону України  від 06.04.2000 року № 1645-ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з Календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

 

 

 

Місцева комісія ТЕБ і НС Дворічанського району

 

 

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/10931 | Переглядів: 421Дата публікації: 11:44 04.03.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців