«Ярослав Мудрий – політик влади і науки»
«Ярослав Мудрий – політик влади і науки»

Поділитися новиною:

«Ярослав Мудрий – політик влади і науки»

книжкова виставка в дитячій районній бібліотеці

В 2019 році ми відзначаємо 965-річчя з дня смерті князя Ярослава Мудрого. Час його князювання увійшов в історію як період розквіту Київської Русі, піднесення її економічної і політичної могутності, поширення християнської віри, освіти, становлення в країні цивілізованого суспільства.

Внутрішньо-політична діяльність князя Ярослава була спрямована передусім на розбудову держави. Він доклав багато зусиль для її централізації. 3 ініціативи Ярослава Мудрого в Києві розпочалося грандіозне будівництво. Було споруджено нову лінію міських укріплень з трьома воротами, яка захищала місто. Одні з цих воріт, які набули назви Золоті Ворота і були головним входом в місто, збереглися в реставрованому вигляді і донині. За часів Ярослава в Києві були збудовані нові квартали, церкви, засновані перші монастирі, зокрема Києво-Печерський, який став осередком духовності, науки і культури. За Ярослава Мудрого було побудовано Софійський собор - головний храм Давньоруської держави, присвячений Премудрості Господній. При Софійському соборі  Ярослав Мудрий заснував бібліотеку  на Русі. Там же було засновано школу для «книжкового навчання». Школи були не тільки при монастирях, але також при великих церквах, де дітей ( як знаті, а згодом і простого люду) навчали письма, читання, церковного співу та етики. Саме за любов до книги та науки народ прозвав князя Ярослава – Мудрим. При ньому з’явився і перший збірник законів під назвою «Руська правда».

Зовнішня політикиа Ярослава Мудрого грунтувалася не на застосуванні збройних сил, а на дипломатичній діяльності, що спиралася на династичні родинні зв’язки. Князя Русі недаремно називали «тестем Європи».

«Ярослав Мудрий – політик влади і науки», -  саме таку назву має книжкова виставка, яка відкрилася в дитячій районній бібліотеці. На ній представлена література, присвячена періоду правління Великого князя Київського, його політичній і державотворчій  діяльності, яка мала  велике прогресивне значення як в  історії нашої держави, так і є актуальним прикладом наслідування для сьогодення.

Ольга Рєзнік, заступник директора Дворічанської ЦБС по роботі з дітьми

 

Альбом: «Ярослав Мудрий – політик влади і науки»
Альбом: «Ярослав Мудрий – політик влади і науки»
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/10838 | Переглядів: 1845Дата публікації: 11:52 12.02.2019
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців