Верховна Рада подовжила мораторій на продаж землі
Верховна Рада подовжила мораторій на продаж землі

Поділитися новиною:

Верховна Рада подовжила мораторій на продаж землі

Верховна Рада України підтримала рішення подовжити мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських земель.

За відповідний законопроект проголосував 231 депутат.

До Ради надійшло понад 15 законопроектів із різними датами подовження цього мораторію. Врешті-решт депутати підтримали законопроект голови аграрного комітету Бакуменка, який передбачає заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року. Водночас закон зобов'язує Кабінет міністрів України до 1 березня 2019 року розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення та подати його до Верховної Ради.

У травні цього року Європейський суд з прав людини у справі "Зеленчук та Цицюра проти України" вирішив, що мораторій на продаж сільськогосподарської землі порушує права українців-власників цієї землі. 

Суд зазначив, що після розпаду СРСР Україна переважно розподіляла сільськогосподарські угіддя людям, які раніше працювали в колгоспах, але при цьому "тимчасово" запровадила заборону на їхній продаж, відомий як "мораторій на продаж землі". Тоді уряд стверджував, що це перешкоджає концентрації землі в одних руках. Своїм рішенням ЄСПЛ зобов’язав Україну скасувати цей мораторій.

Для того, щоб мораторій було скасовано Рада мусить ухвалити законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення". За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка, цей документ можуть ухвалити в 2020 році.

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/10667 | Переглядів: 374Дата публікації: 14:11 26.12.2018
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців