Зробимо Україну дружньою до малюків
Зробимо Україну дружньою до малюків

Поділитися новиною:

Зробимо Україну дружньою до малюків

       На розгляді Директорату захисту прав дітей Міністерства соціальної політики перебуває звернення громадської організації «Центр соціального лідерства, надіслане до Секретаріату Кабінету Міністрів України, стосовно державної підтримки інституції сім’ї в Україні та сприяння проведенню конкурсу «Зробимо Україну дружньою до малюків». Конвенцією ООН про права дитини наголошено, що діти мають зростати у сімейному середовищі  в атмосфері щастя, любові та розуміння, а сім’ям повинні бути надані необхідні захист і підтримка. В ієрархії сімейних цінностей українців одним із найважливіших є народження та виховання дітей у сім’ї обома батьками, турбота батьків про дітей. Зазначене визнано міжнародною спільнотою та знайшло відображення у законодавстві України (Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства»), в якому закріплено, що одним із основних прав кожної дитини є право на виховання в сім’ї, або  в умовах, максимально наближених до сімейних.

       Згідно з положеннями Конвенції ООН про права дитини, держава зобов’язана забезпечити дитині такий захист і таке піклування, які необхідні для її благополуччя. При цьому слід брати до уваги права й обов’язки батьків дитини, її опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом. З цією метою держава вживає всіх відповідних законодавчих  та адміністративних заходів.

       Міжфракційне депутатське об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості» спільно з ГО «Центр соціального лідерства» проводить опитування серед роботодавців, працівники яких мають дітей віком до двох років, «Зробимо Україну дружньою до малюків». Метою дослідження є створення інформаційно-освітньої платформи виявлення та заохочення кращих практик охорони та безпеки праці, практик реінтеграцій до роботи жінок-годувальниць, інших інструментів з рівних можливостей для жінок, що працюють у відповідності з планом імплементації Директиви Ради 92/85 ЄЕС про вжиття заходів із поліпшення безпеки та охорони здоров’я на виробництві вагітних працівниць, працівниць, які нещодавно народили або годують (десята індивідуальна Директива у значенні статті 16(1) Директиви 89/391/ЄЕС).

       Уряд України прагне сприяти та захищати право матері та дитини на грудне вигодовування, незалежно від того повертається вона до роботи чи знаходиться в декретній відпустці. Кодекс законів про працю України в розділі XII стимулює роботодавців, як приватних так і державних форм власності, впроваджувати політики та практики, що підтримують та захищають жінок, які мають малюків на грудному вигодовуванні.

       Просимо прийняти участь в опитуванні «Зробимо Україну дружньою до малюків», яке знаходиться за наступним посиланням https://goo.gl/WUNpdi. Строки опитування продовжено до 30.11.2018 року.

       Додаткову інформацію можна отримати в ініціатора громадської організації «Центр соціального лідерства» за тел.: (044) 591-28-48. Контактна особа: Лісовська Октябрина, моб. тел.: 050-388-62-88.

 

 

                                                        Підготовлено Управлінням соціального

                                                            захисту населення Дворічанської районної

                                                            державної адміністрації

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/10470 | Переглядів: 459Дата публікації: 11:00 26.11.2018
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців