Я і мої права
Я і мої права

Поділитися новиною:

Я і мої права

Правознавчий калейдоскоп в дитячій районній бібліотеці

 

     20

     20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Саме в цей день були прийняті основоположні документи у сфері захисту прав дитини. 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини, яку підписали всі прогресивні країни світу, у тому числі і наша Україна. Конвенція ратифікована Постановою Верховної Ради України у лютому 1991р. та набула чинності для України 27 вересня 1991р. В 1993р. в Києві створено Всеукраїнській комітет захисту дітей. Згідно з Конвенцією в квітні 2001р. прийнято Закон про охорону дитинства. Права дитини В Україні закріплено і захищаються на конституційному рівні.

     «Я і мої права», - таку назву мав правознавчий калейдоскоп, який пройшов в дитячій районній бібліотеці до Всесвітнього дня дитини та на виконання Указу Президента України про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!». В ньому взяли участь учні 5-Б кл. Дворічанської ЗОШ (кл. керівник Н.М.Саранді). Протягом заходу діти ознайомились з основними документами, які захищають їх права на державному та світовому рівні: Конституцією України та Конвенцією ООН про права дитини, обговорили ті статті, які стосуються охорони дитинства. Також учням було запропоновано взяти участь в судових засіданнях, де розглядалися справи порушення прав казкових героїв: Попелюшки, Буратіно, Гидкого каченяти та інш. Після цього картинки правознавчого калейдоскопу змінилися іграми «Правильно-неправильно» та розгадуванням кросворду «Конституція».

     Наприкінці заходу діти ознайомилися з літературою правознавчого характеру, представленою на книжковій виставці, яка надає можливість дітям розширити та узагальнити знання про свої права та уміння ними  користуватися.

 

О. В.Рєзнік, заступник директора Дворічанської ЦБС по роботі з дітьми

Альбом: Я і мої права
Альбом: Я і мої права
Альбом: Я і мої права
Альбом: Я і мої права
Альбом: Я і мої права
Альбом: Я і мої права
Альбом: Я і мої права
Альбом: Я і мої права
Альбом: Я і мої права
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/10458 | Переглядів: 618Дата публікації: 09:33 22.11.2018
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців