«Музика єднає світ»
«Музика єднає світ»

Поділитися новиною:

«Музика єднає світ»

Одним з найдивовижніших мистецтв, якими володіє людство, є музика. На світі знайдеться мало людей, байдужих до музики. Вона зачіпає найрізноманітніші струни нашої душі і може бути зрозуміла навіть без слів. Музика може об’єднати в єдиному пориві почуттів зовсім різних людей. «Музика єднає світ», - саме таку назву мала  мистецька година, яка пройшла днями в Дворічанській дитячій районній бібліотеці і була приурочена до Міжнародного дня музики (відзначається 1 жовтня) та Року культурної спадщини в Європі (за рішенням Європейського парламенту).

Багато    композиторів    намагалися     виразити    через  музику    стан  своєї   душі. Їх імена та безсмертні творіння назавжди залишаться в культурній спадщині людства. Бах, Моцарт, Бетховен - на цих «китах» ґрунтується майже вся світова музична класика. І з найвідомішими їх творами повинна бути знайома кожна сучасна людина. Саме з цією метою на мистецьку годину до дитячої бібліотеки і були запрошені учні 9 кл. Дворічанського ліцею. Протягом заходу діти не тільки познайомились з цікавими фактами біографій композиторів, а й послухали фрагменти їх творів: органної «Токкати  і фуги ре-мінор»  Й.С.Баха, 40-ї симфонії соль-мінор В.А.Моцарта, «До Елізи» та «Місячної сонати» Бетховена, присвяченої  дамі серця композитора Джульєтті Гвіччарді, а  зовсім не місячному пейзажу.

Знайомлячись протягом цієї мистецької години з іншими видами та жанрами музичного мистецтва, діти послухали і арію Одарки та Карася з першої української опери Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», і романс Аляб’єва «Соловей» у виконанні незрівнянної харків’янки Євгенії Мірошніченко, і, звичайно, торкнулись  такого тонкого виду сценічного мистецтва, який об’єднує в собі музику та хореографію, як балет. У виконанні прим-балерин різних часів Майї Плисецької (солістка Большого театру 1948-1990 рр.) та Катерини Кухар (солістка Національної опери України) присутні подивились фрагменти  хореографічної мініатюри «Лебідь» на музику Сен-Санса та  балету «Жизель» Адольфа Адана.

Сподіваємось, що ті зерна любові до прекрасного, які намагається сіяти в душах своїх читачів дитяча районна бібліотека, проростуть в майбутньому міцними ростками естетичного смаку.

 

Ольга Рєзнік, заступник директора Дворічанської ЦБС по роботі з дітьми.

Альбом: «Музика єднає світ»
Альбом: «Музика єднає світ»
Альбом: «Музика єднає світ»
Альбом: «Музика єднає світ»
Альбом: «Музика єднає світ»
Альбом: «Музика єднає світ»
Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/10252 | Переглядів: 819Дата публікації: 14:31 05.10.2018
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців