Зарплатня сімейних лікарів у закладах, що першими уклали договори з НСЗУ, збільшилася у 2-2,5 раза
Зарплатня сімейних лікарів у закладах, що першими уклали договори з НСЗУ, збільшилася у 2-2,5 раза

Поділитися новиною:

Зарплатня сімейних лікарів у закладах, що першими уклали договори з НСЗУ, збільшилася у 2-2,5 раза

Про стан справ у медичній сфері області розповів у ході брифінгу 3 жовтня заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

Він повідомив, що на сьогодні в регіоні підписано майже 1,5 млн декларацій між пацієнтами та лікарями, щотижня ця цифра зростає на 23-25 тисяч.

«Ми розраховуємо, що з такими темпами зможемо завершити підписну кампанію до кінця року, щоб наступний рік медичні заклади могли розпочати в нових фінансових умовах», - зазначив Михайло Черняк.

Найбільше охоплено підписанням населення Барвінківського (80,5%), Нововодолазького (76,7%), Дергачівського (74,5%), Золочівського (70,6%) районів.

За даними Михайла Черняка, середня сума, яку Національна служба здоров’я виділяє на пацієнта на Харківщині, становить 750 грн.

«Первинки вже отримують гроші відповідно до кількості пацієнтів, з якими підписано угоди. Фінансування закладів збільшилося у 1,5 раза, заробітна плата сімейних лікарів зросла у 2-2,5 раза і становить сьогодні 15-16 тис. грн. Це при тому, що лікарі поки що не набрали граничної кількості пацієнтів», - розповів заступник керівника області.

Він також зауважив, що в районах з’явилася тенденція до збільшення кількості сімейних лікарів.

«За цей невеликий проміжок часу ми вже маємо збільшення на 0,5%, тобто фахівці зацікавлені в тому щоб працювати в селі в нових умовах фінансування», - сказав Михайло Черняк.

Щодо автономізації закладів охорони здоров’я області, станом на 27 вересня комунальними неприбутковими підприємствами стали 148 закладів (71,8%), з них 41 заклад обласного підпорядкування, 67 закладів міста Харків і 40 закладів - у районах області.

Для центрів первинної медико-санітарної допомоги реорганізація є необхідною умовою для підписання договору з Національною службою здоров’я. В районах області на неприбуткові підприємства перетворено 31 з 36 ЦПМСД, інші знаходяться в стадії реорганізації.

Договори з Національною службою здоров’я загалом по області підписали 60 підприємств – закладів первинної ланки, з низ 34 поліклініки Харкова та 26 ЦПМСД у районах.

У районах області працюють 644 лікарі первинної ланки, в системі e-Health зареєструвалися 639 з них. З 333 амбулаторій, які функціонують у структурі ЦПМСД, до e-Health під'єднано 326.

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/10247 | Переглядів: 462Дата публікації: 10:48 04.10.2018
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців