Легалізація заробітної плати – гідне забезпечення майбутнього
Легалізація заробітної плати – гідне забезпечення майбутнього

Поділитися новиною:

Легалізація заробітної плати – гідне забезпечення майбутнього

В Україні легалізація виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками – це завдання загальнонаціонального масштабу, адже від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежить наповнення бюджету.

Проблема наповнення бюджету є гострою і потребує постійної і особливої уваги, оскільки негативними чинниками, які впливають на надходження до бюджету є «тіньова зайнятість» та зарплати «в конвертах». Але в наш не простий час чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам чим сприяють розвитку такого негативного явища, як використання найманої праці без офіційного працевлаштування. Для багатьох зарплата «в конвертах» стала звичним явищем і навіть нормою. Так, працівники думають, доки молоді, можуть не влаштовуватись на роботу офіційно, навіщо платити податки. Але ж нелегальне працевлаштування та заробітна плата «в конверті» є прямим шляхом до злиденної старості, адже відсутність відрахувань єдиного соціального внеску приведе до мінімальної пенсії або її відсутності. Нелегальне працевлаштування обмежує працівника у доступі до соціальних гарантій. Не краще відносяться до даної проблеми і керівники деяких підприємств і фізичні особи – підприємці, встановлюючи заробітну плату на рівні мінімальної, не розуміючи значення і відповідальність таких кроків.

      Проблема легалізації праці залишається наразі актуальною. Громадяни погоджуються на будь-які умови роботодавця, при цьому втрачають можливість користування державними гарантіями, зокрема: субсидією, державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, втрачають страховий стаж. Отримуючи заробітну плату неофіційно, «в конвертах», працівник втрачає своє законне право на щорічну відпустку, а у випадку виробничої травми або захворювання – оплату лікарняних листів, страхових виплат і таке інше. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову зайнятість», працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин. Все це сприяє погіршенню якісних характеристик робочих місць, недостатньому введенню в дію нових робочих місць, особливо для кваліфікованих кадрів, що в свою чергу збільшує обсяги та рівень безробіття, знижує продуктивність праці і конкурентоспроможність виробництва, що значно зменшує доходи та може призвести до банкрутства підприємства.

      Шановні працівники! Вам вирішувати, що є найголовнішим – жити сьогоденням або мати впевненість у завтрашньому дні забезпечуючи своїм родинам добробут і спокій, отримувати певні соціальні гарантії. Пам’ятайте, що роботодавець зобов’язаний оформити з вами трудові відносини відповідно до чинного законодавства. Лише в такому випадку період роботи зараховується до страхового стажу. Не дайте позбавити себе соціальних благ, забезпечте собі старість та не дайте зробити себе порушником законодавства.

      Шановні роботодавці! Закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від зарплати «в конверті». Це дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Адже незареєстрований належним чином працівник ризикує залишитись без права на отримання пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсій. Подбайте про це якомога раніше!

Управління соціального захисту

населення Дворічанської районної

                                                                  державної адміністрації

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/10176 | Переглядів: 588Дата публікації: 10:16 12.09.2018
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців