Залізниця – зона підвищеної небезпеки
Залізниця – зона підвищеної небезпеки

Поділитися новиною:

Залізниця – зона підвищеної небезпеки

        З усіх видів транспорту залізничний вважається найбільш безпечним. Але й на залізниці трапляється всіляке. «До біди багато не треба» - цю народну мудрість, як правило згадують тоді, коли щось трапляється, бо поспіх на секунди робить біду на роки. Залізниця – це зона підвищеної небезпеки. Потрібно пам’ятати, що знаходячись поблизу колії та рухомого потягу, потрібно виконувати елементарні правила особистої безпеки: не перебігати колії перед рухомим складом, не переходити їх у невстановлених місцях, не пролазити під вагонами, не утворювати скупченість на платформах, коли поряд рухається поїзд.

        З початку 2018 року на станціях, перегонах, території підрозділів Укрзалізниці в Харківській області внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеню важкості 25 громадян (з них 6 осіб віком старше 60 років), у тому числі 10 – із смертельним наслідком (з них 5 осіб віком старше 60 років); здійснили спробу самогубства і загинули 2 особи віком старше 60 років. Серед травмованих 1 дитина віком до 16 років. В Дворічанському районі травмовано 2 особи. За аналогічний період 2017 року в Харківській області травмовано 20 осіб, у тому числі 11 – із смертельним наслідком. Серед травмованих 1 дитина, яка загинула.

      Користуючись послугами залізничного транспорту та перебуваючи біля залізничних колій треба дотримуватись «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України». Для запобігання нещасних випадків під час користування залізничним транспортом треба бути особливо уважними та обережними, адже на електрифікованих коліях в електромережі проходить струм 27,5 тисяч вольт. Переходити залізничну колію потрібно  тільки у встановлених місцях та переходах. Перед тим, як перейти колію подивіться в обидва боки, переконайтеся у відсутності рухомого складу. Не перебігайте колію перед локомотивом чи поїздом – це небезпечно для життя. Зберігаючи хвилину Ви можете втратити життя. При наближенні поїзду чи відправленні його не підходьте близько до краю платформи. Заходьте до вагону і виходьте з нього тільки після повної зупинки поїзду. Не стрибайте з платформи на колії.

       Суворо забороняється ходити по залізничних коліях, переходити і перебігати через залізничні колії перед близько рухомим поїздом, якщо відстань до нього менше 400 метрів, переходити через колії відразу після прослідування поїзда зустрічного напрямку, переходити залізничні переїзди при закритому шлагбаумі або показанні червоного сигналу світлофора переїзної сигналізації, на станціях і перегонах підлазити  під вагони і перелазити через автозчеплення для переходу через колії, а також вилазити на вагони та дах вагонів, класти на рейки залізничних колій будь-які предмети, підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття потяга до його повної зупинки.

       Слід пам’ятати, що відповідно до статті 109 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за прохід по залізничних коліях у невстановлених місцях порушників може бути попереджено або накладено на них штраф у сумі від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

Підготовлено Управлінням

соціального захисту населення

Дворічанської районної державної

адміністрації

Web-адреса: dvorichna-rda.gov.ua/news/id/10006 | Переглядів: 386Дата публікації: 11:08 06.08.2018
Пошук
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
Консультації з громадськістю
Консультація міністра юстиції України Павла Петренка
Міжрегіональне управління НАДС у Харківській та Сумській областях інформує
...
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання 

 
Результат пошуку зображень за запитом державний реєстр виборців